Polak z Pasja – Grzegorz Kogut

© Radio RAMPA - http://www.RadioRAMPA.com
Reklama - Advertisement

Motocyklista, współzałożyciel i prezes klubu motocyklowego „Eagle Knights.” Pasjonat motocykli, i podróży po świecie. Grzegorz na motocyklu przejechał już kraje Afryki, Europy, Azji i Australi

Grzegorz Kogut urodził się w Rzeszowie. Motocykle fascynowały go już od najmłodszych lat. Kupił pierwszy motorower, potem motocykl i tak dziecięce marzenia przemieniły się w rzeczywistość. Zaczęły się pierwsze eskapady w Bieszczady, potem coraz dalej. Jednak prawdziwe długie wyprawy motocyklowe zaczęły się dopiero po przeprowadzce do Stanów. Pierwsze zloty motocyklowe w Daytonie, Laconii, Sturgis… Potem kolejno wyprawy motocyklowe kontynent po kontynencie. Jego motocyklowa przygoda trwa w dalszym ciągu.

Ukończył Politechnikę Rzeszowską, a po ukończeniu studiów, jako młody inżynier, przeniósł się do Warszawy, gdzie przez kilka kolejnych lat realizował się jako konstruktor maszyn. Dziś mieszka w Nowym Jorku.

Podobnie jak wielu imigrantów, napędzany wichrem przemian, kilkakrotnie zmieniał branżę, przekwalifikowując się w miarę potrzeb oraz wymogów życia na emigracji. Ostatecznie postanowił pracować na własny rachunek, prowadząc wraz z wspólnikiem architektoniczną firmę projektową. Obecnie jest właścicielem kilku salonów tatuażu w Nowym Jorku. Swoje ambicje realizuje także, jako muzyk, udzielając się w kilku zespołach metalowych. Jest również jednym z założycieli oraz prezesem działającego w USA, Europie oraz Australii polonijnego klubu motocyklowego EAGLE KNIGHTS.

Relacje ze swych wypraw motocyklowych wielokrotnie publikował na łamach nowojorskiego tygodnika polonijnego „Tygodnik PLUS”, nowojorskiego wydania dziennika Super Express oraz polskiego niezależnego kwartalnika motocyklowego „SWOIMI DROGAMI”. Udziela się również w nowojorskim Radiu RAMPA, gdzie na antenie opowiada o swych podróżach oraz polskim motocyklizmie. Eskapady Grzegorza można śledzić na bieżąco na jego podróżniczym blogu internetowym „Kogut’s Motorcycle Adventure” pod adresem www.motokogut.com.

Posłuchaj wywiadu z Grzegorzem:

Artur Adamski
Właściciel, Prezes i współzałożyciel Radio RAMPA. Ukończył Rutgers Business School. Przez lata współpracował z firmami amerykańskimi, zajmując się planowaniem budżetu i zarządzaniem finansami. Odpowiedzialny za rozwój firmy, kwestie finansowe i marketingowe.
Artur Adamski

Latest posts by Artur Adamski (see all)

Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here