Policja aresztowała podejrzanego o zabójstwo szefa włoskiej mafii w Nowym Jorku

Policja aresztowała podejrzanego o zabójstwo szefa włoskiej mafii w Nowym Jorku
Reklama:

Śmierć szefa włoskiej rodziny przestępczej w Nowym Jorku, Franka Cali, odbiła się głośnym echem w naszym mieście:

Frank Cali, szef jednej z rodzin włoskiej mafii w Nowym Jorku, zastrzelony przed swoim domem na Staten Island

W sobotę po południu, NYPD potwierdziło, że w New Jersey aresztowany został podejrzany o morderstwo, 24-letni Anthony Comello. Comello został zatrzymany przez policję nowojorską przy współpracy ze służbami federalnymi, po tym jak jego odciski palców odnaleziono na masce samochodu Franka Cali.

Podejrzany wciąż przesłuchiwany jest w New Jersey, dopóki nie będzie mógł przewieziony zostać do Nowego Jorku, gdzie najpewniej usłyszy zarzuty morderstwa. NY Post podaje, że sprawca nie związany jest z włoską mafią, a jest mieszkańcem Staten Island, który mógł być w konflikcie z Frankiem Cali z powodu jednej z kobiet w jego rodzinie. Jak podaje dziennik, Cali miał uważać, że Comello nie jest wart tego aby zadawać się z jedną z kobiet z jego rodziny. Policja nie potwierdza motywów sprawcy, powołując się na trwające śledztwo. Funkcjonariusze w trakcie konferencji prasowej powiedzieli również, że sprawdzają czy Comello działał sam czy na zlecenie.

W środę, Frank Cali został zastrzelony przed własnym domem na Staten Island. Cali wyszedł z domu, po tym jak niebieski pickup uderzył w jego samochód Cadillac Escalade. Po krótkiej rozmowie z kierowcą, Cali został przez niego zaatakowany – sprawca strzelić miał kilkanaście razy, sześć razy raniąc ofiarę. Cali przewieziony został do szpitala gdzie zmarł. Policja uważa, że stłuczka była celowa.

Nowojorczycy obawiali się, że to powrót porachunków mafijnych. Frank Cali uważany był za szefa włoskiej rodziny przestępczej Gambino w Nowym Jorku. Był najwyżej postawionym członkiem włoskiej mafiiktóry zamorodowanym w Wielkim Jabłku od roku 1985.

About The Author

Related posts