Politycy PiS cieszą się z wstępnych wyników w wyborach samorządowych

Politycy PiS cieszą się z wstępnych wyników w wyborach samorządowych
Reklama:

Według wstępnych, sondażowych wyników Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory samorządowe do sejmików, uzyskując poparcie 32,3%. Tym samym PiS zdobyło przewagę w 9 województwach. Ten wynik cieszy polityków partii, którzy komentowali sondaż exit poll w sztabie PiS w Warszawie. 

Minister Inwestycji i Rozwoju Jerzy Kwieciński zaznaczył, że PiS uzyskało najlepszy wynik w historii wyborów samorządowych w Polsce. W Warszawie, Łodzi i Poznaniu w I turze wybory wygrali kandydaci wspierani przez Koalicję Obywatelską.  Jan Mosiński z PiS zaznacza jednak, że w wielu innych miastach kandydaci Prawa i Sprawiedliwości weszli do II tury wyborów. Łukasz Schreiber z PiS powiedział, że wyniki wyborów samorządowych odzwierciedlają realne poparcie dla danej partii, dlatego Prawo i Sprawiedliwość może mówić o dużym sukcesie.

Jak wynika z sondażu exit poll dla trzech największych ogólnopolskich telewizji, największe poparcie w wyborach do sejmików zdobyło Prawo i Sprawiedliwość, na które zagłosowało procent 32,3 wyborców. Koalicja Obywatelska otrzymała 24,7 proc. głosów. Na trzecim miejscu znalazło się PSL z wynikiem 16,6 procent. Ugrupowania Bezpartyjni Samorządowcy i Kukiz’15 uzyskały poparcie na poziomie 6,3 procent. Dalej znalazły się SLD (5,7 procent) i Wolność (1,5 procent). Frekwencja wyniosła 51,3 procent.

(IAR)

About The Author

Related posts