Polska reprezentacja ma już 39 medali na Igrzyskach Europejskich

W stolicy małopolski trwają III Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023.

Polska reprezentacja wywalczyła już 39 medali, czyli więcej niż podczas I i II edycji tej sportowej imprezy. Aktualnie Polska plasuje się na szóstym miejscu na 48 państw, z 11 złotymi, 17 srebrnymi i 11 brązowymi medalami.

Co działo się na Igrzyskach Europejskich w tym tygodniu i jakie trofea zdobyła polska reprezentacja?

W piątek brązowy medal dla mikstu w teqballu Alicji Bartnickiej i Marka Pokwap oraz również brąz w boksie dla Mateusza Bereźnickiego, w kategorii do 92 kg.

W czwartek srebrny medal w kajakarstwie górskim zdobyli Mateusz Polaczyk, Michał Pasiut, Dariusz Popiela, a także w teqballu srebro wywalczył Adrian Duszak.

W środę reprezentantki Polski, w składzie Joanna Wawrzonowska, Klaudia Breś i Julita Borek zdobyły srebrny medalw rywalizacji drużynowej w pistolecie sportowym na 25 metrów.

We wtorek Polskie rugbystki w finale przegrały z Brytyjkami, otrzymując tym samym dla polskiej reprezentacji srebrny medal.

W Muay Thai aż 5 medali. Po złoto sięgnęła 21-letnia Martyna Kierczyńska, w kategorii do 54 kg. Z kolei w kategorii do 67 kg Oskar Siegert zdobył srebro, podobnie jak Roksana Dargiel w kategorii do 51 kg. 2 medale brązowe należą do Dominiki Filec i Jakuba Rajewskiego.

W poniedziałek Florecista Michał Siess zdobył złoty medal, a trzy zawodniczki sięgnęły po srebro: Aleksandra Kowalczuk w kategorii powyżej 73 kg w taekwondo, Martyna Swatowska-Wenglarczyk w turnieju szpadzistek oraz

Natalia Kochańska w strzelectwie sportowym w konkurencji karabinu na 50 m z trzech postaw.

III Igrzyska Europejskie potrwają do niedzieli, 2 lipca.

Poniżej link i tabela ogólnej klasyfikacji medalowej Igrzysk Europejskich 2023:

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.