Polski Festiwal na Staten Island – tysiące Polaków razem świętowało swoje pochodzenie – Video

Reklama - Advertisement

18 czerwca na Staten Island odbył się już 14. Polski Festiwal organizowany przez Parafię Św. Stanisława Kostki, która w tym roku obchodzi swoje stulecie.

Na Festiwalu można było uczestniczyć w koncercie polskiego zespołu Żuki Rock and Roll Band, który gra rock and rollową muzykę lat 60. Zespół przyleciał z Polski specjalnie na ten Festiwal na zaproszenie księdza proboszcza Jacka Woźnego. Na scenie wystąpił również wokalista Michał Gielniak, a oprawę muzyczną festiwalu i dyskotekę poprowadzili daje – z Pol-Stars DJ: Paweł Tokarz i Tomasz Popławski.

Oprócz dobrej, polskiej muzyki były konkursy ubijania masła, jedzenia pierogów i przeciągania liny, a także loteria z bardzo cennymi nagrodami i wiele atrakcji dla dzieci.

Festiwal zbiegł się z Dniem Ojca, dlatego małe dzieci miały okazję dla swoich tatusiów przygotować różne trofea.

Na Festiwalu nie zabrakło pysznego polskiego jedzenia, wielu wystawców oferowało swoje polskie produkty, a to w wszystko w przepięknym plenerowym miejscu – Snug Harbor Cultural Center, gdzie całe rodziny mogły piknikować i dobrze się bawić. Festiwal poprowadziło RAdio RAMPA. Zobacz relację wideo i zdjęcia!

Polski Festiwal na Staten Island – tysiące Polaków razem świętowało swoje pochodzenie – Zdjęcia

Rampa TV
Telewizja na żądanie - oglądaj na stronie www.RAMPATV.com, a także dodaj kanał RAMPA TV na RokuTV i Amazon Fire.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here