Polski wolontariusz zginął w Strefie Gazy

Reklama - Advertisement

Jest śledztwo prokuratury w sprawie Polaka, który zginął w Strefie Gazy. Poinformował o tym w mediach społecznościowych minister spraw zagranicznych.

 

Najpierw rozmowa szefa dyplomacji Radosława Sikorskiego z ambasadorem Izraela w Polsce, później – z ministrem spraw zagranicznych tego kraju. Strona polska domaga się wyjaśnień w sprawie ataku rakietowego sił izraelskich na konwój humanitarny. Na skutek ataku śmierć poniosło siedem osób, w tym wolontariusz z Polski.

Mężczyzna zginął w ataku rakietowym sił izraelskich na konwój humanitarny dostarczający żywność. Organizacja humanitarna World Central Kitchen, dla której pracował, potwierdziła, że w sumie zginęło siedmioro wolontariuszy.

W oświadczeniu wydanym przez World Central Kitchen napisano, że konwój humanitarny został zaatakowany pomimo tego, że był oznakowany logo organizacji niosącej pomoc Palestyńczykom. Według źródeł medycznych uczestnicy konwoju mieli również na sobie kamizelki kuloodporne z logo World Central Kitchen.

Organizacja po ataku natychmiast wstrzymała swoje działania pomocowe w Strefie Gazy. Taką samą decyzję podjęła współpracująca z World Central Kitchen organizacja Anera. Obie te grupy dostarczały tygodniowo około dwóch milionów posiłków do ogarniętej wojną i głodem Strefy Gazy.

(IAR/RadioRAMPA)

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here