Prawo w Twoich rękach, odcinek 7: komu zaufać?

Reklama:

W kolejnej audycji z udziałem Pani mecenas Joanny Gwóźdź, przytaczamy dwie sytuacje z życia wzięte. Wszystko po to aby jeszcze bardziej klarownie wytłumaczyć jak ważne dla każdego dorosłego człowieka mieszkającego w USA jest posiadanie podstawowych dokumentów, takich jak testament czy trust.

W pierwszym przypadku poruszanym przez Panią mecenas, mowa jest o wdowie, która jest matką dwójki dzieci. Pomiędzy dziećmi jest konflikt. Powód? Mąż córki chytry jest na pieniądze, i za wszelką cenę zmusić chce matkę do spisania testamentu i przepisania swoich nieruchomości na niego i córkę. Co zrobić w takiej sytuacji? Jak zapewnić spokój w rodzinie, ale i upewnić się, że oboje dzieci otrzyma odpowiednią część majątku? Posłuchajcie.

W drugiej sytuacji, co zrobić jeżeli rodzic w podeszłym wieku, ulega nagłemu wypadkowi i po zakończeniu leczenia w szpitalu, powrócić ma do domu, i nie chce myśleć nawet o przeniesieniu do hospicjum? W jaki sposób możemy zapewnić rodzicowi odpowiednią opiekę w domu? Czy musi być to opieka prywatna, czy są inne opcje? Jak do tego mają się oszczędności rodzica i jego zdolność do decydowania o sobie? Posłuchajcie.

 

Nie odpowiedzieliśmy na wszystkie Twoje pytania? Pojawiło się więcej pytań? Zadzwoń do adwokat Joanny Gwóźdź i umów sie na bezpłatną konsultację – 718 349 2300, 718 349 2300. Koniecznie, wspomnij, że dzwonisz po wysłuchaniu naszej audycji!

Odwiedzić możesz również biuro – teraz na Greenpoincie – 188 Eckford Street.

Najbliższa okazja do spotkania:

Bezpłatne seminarium z udziałem mecenas Joanny Gwóźdź, odbędzie się 27 czerwca, o godz. 6 p.m. przy 145 Java Street w siedzibie Kuriera Plus.

Wielu z nas nie myśli o jutrze, wydaje nam się, że na wszystko mamy jeszcze czas. Dopiero w momencie choroby lub śmierci – otwierają nam się oczy. Niestety, wtedy jest już za późno. Nie pozwól, aby Twój majątek przejął dom starców, by Twoi najblizsi byli pozbawieni spadku. Nie dopuść, aby Twoje niepełnosprawne dziecko straciło świadczenia socjalne. Zapewnij nieletnim dzieciom opiekę… Nie zostawiaj swojego życia przypadkowi.

 

About The Author

Related posts