Prezydent Andrzej Duda w ONZ na spotkaniu nt. operacji pokojowych

Kancelaria Prezydenta RP
Advertisement

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że Polska z satysfakcją przystępuje do deklaracji dotyczącej wzmocnienia operacji pokojowych ONZ. Polski prezydent wziął udział w nowojorskiej siedzibie Narodów Zjednoczonych w spotkaniu wysokiego szczebla poświęconym przyjęciu deklaracji “Action for Peacekeeping”. Spotkaniu przewodniczył sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres.

Andrzej Duda wyraził nadzieję, że w niedalekiej przyszłości Polska ponownie będzie mogła skorzystać ze swojego wieloletniego doświadczenia zdobytego podczas udziału w operacjach pokojowych ONZ: “Tym samym przyczynimy się do utrwalenia ładu międzynarodowego, który można opisywać przez pryzmat skuteczności jego narzędzi, stabilność jego sytuacji i solidarności jego uczestników. A jego atrybutami będą pokój, ufność i rozwój. Działając już teraz na jego rzecz, pragnę zapewnić, że już niebawem polscy policjanci dołączą do misji UNMISS, a niemal trzystu osobowa kompania zmechanizowana, mam nadzieję zaangażuje się w misję UNDOF.”

UNMISS to misja sił Narodów Zjednoczonych w Sudanie Południowym, a UNDOF – na Wzgórzach Golan na Bliskim Wschodzie. Prezydent Duda przekonywał, że misje pokojowe są niezbędne do zapewnienia skuteczności ONZ. “Jeśli chcemy wspólnoty międzynarodowej, która będzie strażnikiem prawa międzynarodowego, to musimy zadbać o mechanizmy ich realizacji” – powiedział Andrzej Duda. 

(IAR)

Rampa Ranek
RAMPA Ranek to audycja radiowa od 7-10 a.m. od poniedziałku do piątku. Najważniejsze wiadomości, sport, biznes, kultura i wydarzenia. Dobra, polska muzyka. Słuchaj na www.RadioRAMPA.com lub poprzez bezpłatną aplikację RADIO RAMPA na telefony komórkowe.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here