Prezydent Joe Biden w orędziu do Amerykanów – trzeba zatrzymać Rosję i Hamas

White House
Reklama - Advertisement

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden powiedział, że nie można pozwolić, by Rosja przejęła kontrolę nad Ukrainą, ponieważ następne w kolejności mogą być Polska lub kraje bałtyckie. W telewizyjnym przemówieniu Biden porównał działania Rosji wobec Ukrainy do ataku Hamasu na Izrael. Podkreślił, że wspieranie Ukrainy jest kluczowe dla bezpieczeństwa Ameryki.

W przemówieniu wygłoszonym z Gabinetu Owalnego, Joe Biden powiedział, że Hamas i Putin reprezentują różne zagrożenia, ale mają jeden wspólny cel: chcą całkowicie unicestwić demokratycznych sąsiadów.

Prezydent USA dodał, że jeśli apetyt Putina nie zostanie powstrzymany na Ukrainie, to pójdzie on dalej. “Putin już zagroził, że przypomni Polsce, że ich ziemie zachodnie były prezentem od Rosji,” mówił amerykański prezydent, przypominając też słowa Dmitrija Miedwiediewa, który nazwał Estonię, Łotwę i Litwę, dawnymi rosyjskimi prowincjami. 

Biden przekonywał, że przebieg wojny na Ukrainie, będzie mieć globalne konsekwencje. “Jeśli porzucimy Ukrainę i pozwolimy Putinowi wymazać niepodległość tego kraju, to agresorzy na całym świecie zostaną zachęceni by spróbować tego samego.”

Joe Biden poinformował, ze zwróci się do Kongresu o uchwalenie pakietu pomocy, obejmującego wsparcie finansowe Ukrainy oraz Izraela.

Fundusze te, Biden, określił jako inwestycję w bezpieczną przyszłość Ameryki.

Zobacz pełne przemówienie:

 

(RadioRAMPA/IAR)

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here