Prezydent USA Joe Biden oddał hołd ofiarom z 11 września

Reklama - Advertisement

Prezydent USA Joe Biden oddał hołd ofiarom zamachów terrorystycznych z 11 września 2001 roku. Przypadającą w tym roku 22. rocznicę ataków amerykański przywódca ogłosił Dniem Patriotów i Narodowym Dniem Służby i Pamięci. W rocznicowej proklamacji Biden podkreślił, że zamachy nie złamały ducha Ameryki.

Joe Biden napisał, że Ameryka wspomina dziś zarówno ofiary ataków z 11 września, jak i zwykłych Amerykanów, którzy pośród terroru, dymu i płomieni wykazali się niezwykłą odwagą i bezinteresownością. „Ich wspólna odwaga pomogła udowodnić naszemu narodowi i światu, że charakter naszego narodu nigdy nie zostanie złamany” – stwierdził Joe Biden wskazując na poświecenie policjantów, strażaków, członków służb ratowniczych i cywilów, którzy ryzykując i tracąc własne życie ratowali innych.

Prezydent USA oddał także hołd amerykańskim żołnierzom, którzy służyli na różnych frontach wojny z terroryzmem. Prezydent USA polecił, by flagi na wszystkich budynkach federalnych zostały dziś opuszczone do połowy masztów.

Amerykanie oddają dziś hołd ofiarom ataków terrorystycznych z 11 września 2001 roku. Główna ceremonia rozpoczęła się pod pomnikiem zamachów na World Trade Center w Nowym Jorku. Rodziny zabitych zgromadziły się także pod Pentagonem i w Pensylwanii, gdzie spadł czwarty z porwanych przez terrorystów samolotów.

/IAR/RadioRAMPA/

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here