PSD przy parafii Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Kazimierza na Brooklynie. (Audio)

Reklama - Advertisement

Kolejną szkołą na trasie radiowej RadioNocki w Radio RAMPA była Polska Szkoła Dokształcająca przy parafii Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Kazimierza na Brooklynie.

Dyrektorem szkoły jest Pani Teresa Ramotowska.

Adres szkoły, to:

183 25th Street, Brooklyn, NY 11232. E-mail: [email protected]. Tel: (718) 594-2272

Strona internetowa: https://www.facebook.com/pages/PSD-przy-parafii-Matki-Boskiej-Częstochowskiej-i-Św-Kazimierza/208800052650313

Ponieważ patronem szkoły jest św. Kazimierz, król Polski, który urodził się w Krakowie, dziełem przewodnim tygodnia były legendy polskie, dotyczące Krakowa, m.in. ta o smoku wawelskim. Tematem przewodnim rozmów była świętość i królowanie.

W audycje zaangażowani są uczniowie, rodzice i nauczyciele szkoły przy parafii Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Kazimierza.

Codziennie wysłuchać możecie legendy, czytanej na role, i wzbogaconej o efekty dźwiękowe.

Uczniów zapytaliśmy o to kim był ich patron, co to znaczy być świętym, oraz jak zostać królem? Z młodzieżą szkolną, rozmawialiśmy o świętości w życiu codziennym i w świecie współczesnym – temat szczególnie trudny w mieście takim jak Nowy Jork.

Ponadto, w sekcji “Słownik Polski,” uczniowie tłumaczą nie proste często znaczenie słów takich jak despota, tyran, kanonizacja.

Rodzice dzielą się spostrzeżeniami dotyczącymi nauki języka polskiego w domu, oraz przygotowaniem dzieci do brania udziału w zajęciach w polskiej szkole.

Nauczyciele, mówią o tym jak skutecznie uczyć, i o czym pamiętać muszą rodzice.

Zapraszamy!.

[vimuse id=”2″]

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here