Puchar Świata w Lake Placid już w ten weekend!

Reklama - Advertisement

Już w najbliższy weekend zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w amerykańskim Lake Placid.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku po 19 latach, zawody wróciły do USA i również w zeszłym roku Dawid Kubacki i Piotr żyła wywalczyli w Lake Placid złoto w Super Duetach.

W tym roku na zawody Pucharu Świata do USA przylecieli: Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł i Piotr Żyła. Kamil Stoch będzie debiutował na skoczni w Lake Placid, na swoim Facebooku napisał „tam mnie jeszcze nie było”.

W piątek o godzinie 5:00 p.m. rozpoczynają się kwalifikacje do sobotniego konkursu indywidualnego, a po nich o 6:30 p.m. – nastąpi ceremonia otwarcia i powitanie skoczków.

Poza zawodami, po ceremonii otwarcia zawodów dla Polonii, w piątek około 19:30 p.m., przewidziane jest spotkanie z polskimi skoczkami – Kamilem Stochem i Aleksandrem Zniszczołem, a także ich trenerem Thomasem Thurnbichlerem. Organizatorem tego wydarzenia jest Tomek Moczerniuk – plakat informacyjny poniżej, a w sprawie chęci udziału w spotkaniu należy kontaktować się z Tomkiem poprzez wiadomość prywatną LINK.

W sobotę, 10 lutego przed południem odbędzie się konkurs indywidualny: najpierw o 8:15 – runda próbna, a po niej o 9:15 –  Konkurs Indywidualny. W sobotę popołudniu o 5 p.m. zaplanowano zawody drużynowe, w tym roku będzie to podobnie jak w zeszłym roku tzw. Super Duet.

W niedzielę, 11 lutego rano o 8:00 zaplanowano rundę kwalifikacyjną, a po niej o 9:15 odbędzie się Konkurs Indywidualny.

Polonia amerykańska licznie wybiera się kibicować naszym skoczkom, a Lake Placid z polskimi flagami, polską muzyką i polskim jedzeniem, znów na te kilka dni stanie się amerykańskim Zakopanem. W tym roku pod stokiem będzie można posmakować polskich kiełbas z grilla, bigosu, a nawet sprowadzonych prosto z Polski oscypków.

Życzymy wszystkim skoczkom udanych lotów! RAMPA TV obecne będzie na miejscu w LAKE PLACID, aby relacjonować to wydarzenie! Bądźcie z nami w mediach społecznościowych aby być na bieżąco. 

___

Spotkanie ze skoczkami w piątek:

Zobacz też: wywiad z Adamem Małyszem, prezesem Polskiego Związku Narciarskiego, przed zawodami w LAKE Placid:

Adam Małysz w Radio RAMPA o nadchodzących zawodach w Lake Placid!

 

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here