Radosław Fogiel w Waszyngtonie o szansach na wejście Ukrainy do NATO

Reklama - Advertisement

Przewodniczący sejmowej komisji spraw zagranicznych Radosław Fogiel powiedział, że podczas szczytu w Wilnie NATO powinno określić perspektywę przyjęcia Ukrainy do Sojuszu. Radosław Fogiel przebywał w Waszyngtonie, gdzie wraz ze swoimi odpowiednikami z Ukrainy, Litwy, Czech i Hiszpanii spotykał się z przedstawicielami amerykańskiego rządu i parlamentu.

Radosław Fogiel mówił, że państwa Europy Środkowo-Wschodniej popierają członkostwo Ukrainy w NATO, ale amerykańscy politycy i opinia publiczna muszą jeszcze do tego dojrzeć.

“Chcielibyśmy, aby efektem wileńskiego szczytu NATO było jasne nakreślenie perspektywy członkostwa Ukrainy w NATO”.

Przewodniczący sejmowej komisji spraw zagranicznych dodał, że obecnie członkostwo Ukrainy w NATO nie wydaje się już niemożliwe.
W trakcie wizyty w Waszyngotnie Radosław Fogiel i jego odpowiednicy z pozostałych krajów wzięli też udział w Konferencji Kalinowskiego w amerykańskim kongresie poświęconej sytuacji na Białorusi.
Radosław Fogiel powiedział, że zwycięsto Ukrainy może wesprzeć dążenia wolnościowe Białorusinów.

“Perspektywa zwycięstwa Ukrainy może być bardzo istotna dla samej Białorusi. Jeśli uda się pokonać Rosję, to również reżim Łukaszenki ma szansę zadrżeć w posadach”.

Międzynarodowa delegacja szefów komisji spraw zagranicznych parlamentów od czwartku brała udział w spotkaniach z amerykańskimi kongresmenami. Ich celem było przekonanie polityków do poparcia członkostwa Ukrainy w NATO i silniejszego wsparcia Kijowa w walce z rosyjską agresją.

/IAR/RadioRAMPA/

Zdjęcie: Radoslaw Fogiel/Twitter

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here