Rosja wprowadziła cła odwetowe na towary z USA

Reklama - Advertisement

Rosja wprowadziła cła zaporowe na import części towarów pochodzących ze Stanów Zjednoczonych. To odpowiedź Moskwy na cła nałożone przez Waszyngton na rosyjską stal i aluminium. Stany Zjednoczone od kilku miesięcy systematycznie wprowadzają restrykcje gospodarcze wobec Rosji. W ten sposób amerykańskie władze sprzeciwiają się rosyjskiej aneksji Krymu, wspieraniu przez Moskwę wojny w Donbasie oraz ingerowaniu w wewnętrzne sprawy innych państw. 

Minister gospodarki Rosji wyliczył, że z powodu amerykańskich ceł, rosyjska gospodarka tracić będzie ponad pół miliarda dolarów rocznie. W jego ocenie, cła odwetowe, w części chociaż zrekompensują te straty. Zgodnie z rozporządzeniem premiera, Dmitrij Miedwiediewa, Rosja narzuciła stawki 25% i 40% między innymi na sprzęt wiertniczy, urządzenia wykorzystywane w branży naftowo-gazowej, narzędzie do obróbki metali i kable wysokotechnologiczne. W ocenie niezależnych ekspertów, Rosyjskie cła odwetowe, nie są w stanie uderzyć w amerykańską gospodarkę, a ograniczenie importu nowoczesnych urządzeń na rosyjski rynek, przyniesie jedynie szkodę rodzimym przedsiębiorcom.

(IAR/RadioRAMPA)

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here