Siła, samotność i Atlantyk: Aleksander Doba i jego kajak OLO gotowi na kolejną wyprawę

Date:

Aleksander Doba – podróżnik, pasjonat, kajakarz. 29 maja, właśnie z Nowego Jorku, wyrusza na swoją trzecią już wyprawę transatlantycką kajakiem – będzie to po raz trzeci wyprawa samotna. Przemierzy Atlantyk o własnych siłach, na kajaku OLO. Planowo dotrzeć ma do Portugali we wrześniu, gdzie obchodzić będzie swoje 70 urodziny – pomyślne zakończenie wyprawy, ma być jego prezentem urodzinowym.

Jest pierwszym Polakiem, któremu udało się o własnych siłach pokonać Atlantyk, a teraz zostanie pierwszym człowiekiem, który dokonał tego wyczynu trasą północną – najabrdziej niebezpieczną, ze względu na zimno i częste sztormy.

We wtorek, 24 maja, Aleksander Doba spotkał się z Polonią i mediami w Ambasadzie RP w Waszyngtonie. Czy jest gotowy? Czego się boi? Czy jedzenie, które zabiera ze sobą, pomimo problemów na granicy, dotarło już do Nowego Jorku, skąd Doba wypłynie? Posłuchajcie:

Chcesz dowiedzięc się więcej o Aleksandrze Doba i jego wcześniejszych wyprawach transatlantyckich? Wysłuchaj materiału audio:


 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Share post:

Subscribe

Popular

More like this
Related

USA za strefą zdemilitaryzowaną w Zaporożu

Stany Zjednoczone poparły apel o utworzenie strefy zdemilitaryzowanej wokół...

Prokurator Garland o przeszukaniu w posiadłości Donalda Trumpa

Prokurator generalny USA Merrick Garland broni decyzji o przeszukaniu...

Noc spadających gwiazd

Noc z 12 na 13 sierpnia to Noc Perseidów....

Biały Dom ostrzega Iran

Biały Dom ostrzegł, że Iran poniesie surowe konsekwencje jeśli...