Spotkanie opłatkowe PSFCU w New Jersey z zespołem Śląsk

W środę, 4 grudnia, odbyło się spotkanie opłatkowe Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej w Cracovia Manor w miejscowości Wallington, NJ. Była to okazja do spotkania się w duchu świątecznym, wszystkich współpracujących z Naszą Unią. Wśród gości przedstawiciele lokalnych organizacji i instytucji, polskich szkół i biznesów. Dwie grupy wyróżniały się szczególnie – duchowni, na czele z proboszczem Most Sacred Heart of Jesus Church z Wallington Felixem Marciniakiem oraz górale zrzeszeni w Związku Podhalan NJ. 

Zgromadzonych witali gospodarze – członkowie Rady Dyrektorów PSFCU, a także zarząd.

Spotkanie opłatkowe uświetnił występ chóru zespołu pieśni i tańca Śląsk, który tym kameralnym występem, rozpoczął swoją trasę koncertową po USA. Artyści wykonali polskie kolędy i tradycyjne polskie pieśni. 

Był to również czas podsumowań – Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa osiągnęła w 2019 roku kilka ważnych celów – 100 tysięcy członków, 2 miliardy w aktywach, oraz dwa nowe oddziały – jeden w Pensylwanii, drugi w Orland Park na przedmieściach Chicago. 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here