Strzelanina w Waszyngtonie

Dzisiaj 28 marca, około godziny 2:40 p.m., doszło do strzelaniny w Waszyngtonie. Tragiczne w skutkach wydarzenie miało miejsce w Capitol Visitor Center.

Uzbrojony mężczyzna postrzelił policjanta, po czym sam został raniony przez ochronę i trafił do szpitala. Z informacji, które otrzymaliśmy od osoby zaznajomionej ze sprawą wiemy, że ranna została również jedna kobieta. Capitol Visitors Center w Waszyngotnie pozostaje zamknięte do odwołania. Turyści, którzy znajdowali sie wewnątrz budynku, w bezpieczny sposób zostali wyprowadzeni na zewnątrz.

W świetle ostatnich wydarzeń, związanych z atakami terorystycznymi w Brukseli, obywatele zachowują szczególną ostrożność w miejscach publicznych . Przypomnijmy również, że nie jest to pierwszy atak z bronią w ręku w tak ważnej instytucji w Waszngtonie. Pierwszy incydent miał miejsce w roku 1998, kiedy zastrzelono dwóch policjantów pracujących w wydziale kontroli.

Od tego momentu jakość zabezpieczeń i ochrony wzrosła, aczkolwiek dzisiejszy atak udowadnia poraz kolejny, że należałoby wprowadzić więcej zabezpieczeń lub zmienić sposób kontroli odwiedzających.

Dane osobowe sprawcy ataku nie sa jeszcze znane. Z oficjalnych informacji wynika, że mężczyzna wciąż znajduje sie pod opieką lekarzy.

Nieznane są jeszcze cel i pobudki, którymi kierował się napastnik wyciągając broń w kierunku policjantów.

 

 

 

About The Author

Related posts