Studniówka 2023 – galeria zdjęć klasowych

Reklama - Advertisement

4 lutego 2023 roku, w restauracji Royal Manor w Garfield, NJ, miejsce miała studniówka uczniów szkół zrzeszonych w Centrali Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce.

Uczniowie ostatnich klas polskich szkół dokształcających, zwykle biorą udział w studniówce, aby dotrzymać polskiej tradycji przygotowań do zdania polskiej matury. 

W studniówce udział wzięło ponad 600 osób – wśród nich ponad 260 maturzystów z 32 polskich szkół. Dodatkowo, osoby towarzyszące, rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście. Wśród gości, delegacja z Polski: Bartosz Rybak, pełnomocnik Ministra ds. Polonii; Piotr Semeniuk, Dyrektor Departamentu Współpracy Międzynarodowej Ministerstwa Edukacji i Nauki, Pełnomocnik Ministra Edukacji i Nauki; Krzysztof Krzemieniecki, radca z Departamentu Współpracy Międzynarodowej MEiN; Justyna Kralisz, Dyrektor Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą (ORPEG); dr Zofia Sawicka, zastępca dyrektora Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA), dr Paweł Maciąg, Instytut Rozwoju Języka Polskiego im. Św. M. M. Kolbe. 

Gośćmi honorowymi byli również: Ojciec Tadeusz Lizińczyk, kapelan CPSD; Adrian Kubicki – Konsul Generalny RP w Nowym Jorku, Mateusz Gmura – wicekonsul, przedstawiciele Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej z przewodniczącym Rady Dyrektorów Krzysztofem Matyszczykiem oraz Franciszkiem Piwowarczykiem, który pełni też funkcję Głównego Marszałka Parady Pułaskiego 2023.

Podczas balu absolwenci otrzymali certyfikaty pieniężne, ufundowane przez Polsko-Słowiańską Federalną Unię Kredytową. Po raz pierwszy w tym roku – przy współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki w Polsce – wylosowano również 10 osób, które pojadą na wycieczkę po Polsce. Dodatkowo, trzy osoby zostały zwycięzcami nagród w wysokości $1000, ufundowanych przez Instytut Rozwoju Języka Polskiego im. Św. M. M. Kolbe. 

Nie zabrakło podziękowań dla wychowawców, nauczycieli, rodziców i zarządu CPSD – w tym prezes Centrali, dr Doroty Andraka.

Dla młodzieży była to wyjątkowa noc – wielu uczniów mówiło o tym, jak polska szkoła wpłynęła na ich życie – to w polskiej szkoli nawiązali wartościowe przyjaźnie, pielęgnowali język polski, kultywowali swoje pochodzenie i polską tradycję. Choć tęsknić będą za polską szkołą, są pewni, że zdobyta wiedza i doświadczenie zaprocentują w ich przyszłości zawodowej. Tej nocy wielu przyznało: bawili się jak nigdy, w rytm największych przebojów, ale również, polskich hitów. Za oprawę muzyczną wydarzenia odpowiedzialny był Tomasz Popławski – DJ Junior – wraz ze swoim zespołem ludzi. 

Na stronie Radio RAMPA opublikujemy galerie zdjęć ze studniówki, relację wideo, a także pełny zapis wideo uroczystości.

Zobaczcie pierwszą z serii zdjęć – na zdjęciach uczniowie każdej ze szkół biorących udział w Studniówce 2023. Już wkrótce pełna galeria zdjęć, oraz relacja wideo z Balu.

Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here