Trump goni Clinton. Kandydatka Demokratów nie jest uczciwa – uważa 67 proc. Amerykanów

Zdjęcia: Facebook
Reklama - Advertisement

Według najnowszych sondaży przewaga Hillary Clinton nad jej republikańskim rywalem Donaldem Trumpem, jeszcze przed dwoma tygodniami dwucyfrowa, stopniała do zera.

Gdyby wybory prezydenta Stanów Zjednocznonych odbyły się dziś, na obojga kandydatów głosowałoby po 40 procent wyborców – wynika z sondażu „New York Timesa” i telewizji CBS. Reszta wybiera kandydata Partii Libertarian Gary’ego Johnsona, albo jest niezdecydowana.

Z kolei sondaż „Wall Street Journal” i telewizji NBC wskazuje, że Donald Trump zyskał nawet niewielką przewagę nad Clinton w dwóch spośród stanów „swingujących” – czyli takich, które zwykle decydują o wyniku wyborów prezydenckich – Pensylwanii i na Florydzie.

„Spadek notowań Hillary jest prawdopodobnie skutkiem skandalu z mailami, chociaż nie wiemy, w jakim stopniu on jej szkodzi. Hillary ma swoje słabości, nie uchodzi za osobę godną zaufania i nie jest lubiana” – powiedział PAP politolog z Uniwersytetu Wirginii Geoffrey Skelley.

Sondaż “NYT” i CBS potwierdza, że kontrowersja z mailami wiele kosztuje Hillary. Obecnie już 67 procent Amerykanów – według tego źródła – uważa, że kandydatka Demokratów nie jest uczciwa. Odsetek mających taką opinię wzrósł o 5 procent w porównaniu z sondażem sprzed miesiąca.

Ponad tydzień temu dyrektor FBI James Comey oświadczył, że nie zaleca postawienia Clinton kryminalnych zarzutów. Jednocześnie jednak wyliczył całą litanię jej wykroczeń w związku z używaniem prywatnego serwera mailowego – było to niezgodne z wewnętrznymi przepisami Departamentu Stanu. Część maili miała klauzulę tajności – wbrew temu co Hillary wcześniej mówiła.

Źródło: http://kurier.pap.pl

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here