Trwa 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Reklama - Advertisement

Ponad 26 milionów złotych zebrano do godz. 4 p.m. czasu polskiego podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku przebiega pod hasłem “Pomaganie jest dziecinnie proste”, a celem ogólnopolskiej zbiórki jest zakup sprzętu medycznego dla pięćdziesięciu specjalistycznych szpitali dziecięcych. 

Wstępne, szacunkowe wyniki zbiórki mają zostać podane po północy. Zaangażowanych ponad 120 tysięcy osób w 1700 sztabach w Polsce i na świecie. Wiele sztabów gra w ten weekend również w USA – na zachodnim wybrzeżu, na Florydzie, a także na wschodnim wybrzeżu, m.in. w Trenton, Linden i Garfield na terenie stanu New Jersey.

Wolontariusze, mówią, że jest do dla nich ważne przeżycie, a potrzebującym pomagają z radością.

W całym kraju, a także za granicą, odbywają się liczne imprezy, pokazy, happeningi oraz koncerty. W Warszawie od godz. 14.00 na pl. Defilad trwa koncert, który potrwa do godz. 22.00. Dwie godziny wcześniej, w kulminacyjnym momencie finału, zaplanowano pokaz laserów, tzw. światełko do nieba. 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podczas poprzedniego – 26. finału w 2018 roku – zebrała ponad 126 milionów złotych, a w ciągu 26 finałów – ponad 951 milionów złotych.

(IAR/RadioRAMPA)

Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here