Trzech mężczyzn z zarzutami w sprawie zabójstwa 15-latki i 23-latki

Reklama - Advertisement

Zatrzymany przez policję w związku ze śmiercią dwóch kobiet 45-letni mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa. Ciała 15-latki i 23-latki znaleziono w nocy z czwartku na piątek w jeziorze w powiecie mogileńskim. Wcześniej w tej sprawie zarzut zabójstwa usłyszało dwóch mężczyzn.

Mężczyźnie temu przedstawiony został zarzut popełnienia podwójnego zabójstwa – powiedziała PAP rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy, Agnieszka Adamska-Okońska.

W piątek prokuratorzy ze zlokalizowanego w Żninie Ośrodka Zamiejscowego Prokuratury Rejonowej w Szubinie postawili zarzut zabójstwa dwóm mężczyznom w wieku 20 i 21 lat. Każdemu z nich przedstawiono zarzuty dokonania “wspólnie i w porozumieniu” dwóch zabójstw.

Prokuratura ma wstępne wyniki sekcji zwłok obu ofiar przestępstwa. Nie będą one jednak teraz ujawniane mediom.

“Podejrzani nadal składają wyjaśnienia w tej sprawie, wyjaśnienia te nie są spójne. Dla prokuratury jest to teraz najlepszy czas na zebranie rzetelnego i obiektywnego materiału dowodowego i aby nie wpływać na tok postępowania i nie dawać informacji, które mogłyby być wykorzystywane przez podejrzanych do dopasowywania sobie wersji do ustaleń śledztwa, na tym etapie została podjęta decyzja o nie informowaniu o wynikach sekcji zwłok” – wytłumaczyła rzeczniczka bydgoskiej prokuratury.

 

Źródło: http://kurier.pap.pl

Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here