W wieku 28 lat zmarł DJ Avicii

W piątek, w wieku 28 lat, zmarł Tim Bergling, jeden z najbardziej popularnych twórców elektronicznej muzyki tanecznej na świecie, producent muzyczny znany jako DJ Avicii.

Informację potwierdziła w oświadczeniu jego publicystka Diana Baron. DJ Avicii został znaleziony martwy w Maskacie, stolicy Omanu. W oświadczeniu podano, że rodzina artysty jest załamana tą wiadomością i prosi o poszanowanie prywatności w tej trudnej chwili. Nie podano jaka była przyczyna zgonu. 

Avicii był jednym z najlepszych DJ w przemyśle, dwukrotnie nominowany do nagrody Grammy, współpracował z takimi artystami jak Madonna czy Rita Ora. Jego największe hity to Wake Me Up, Levels, Hey Brother czy Home. Jego debiutancki album True ukazał się w 2013 roku; w 2015 roku wydał album Stories, a 10 sierpnia 2017 roku EP o nazwie Avicii (01).

W 2016 roku, DJ Avicii zaprzestał tworzenia muzyki z powodu pogarszającego się stanu zdrowia, cierpiał m.in. na przewlekłe zapalenie trzustki. W wywiadzie dla Time w 2013 roku, powiedział, że chorobę wywołało nadużywanie przez niego alkoholu. “Tak, piłem za dużo, generalnie za dużo imprezowałem,” powiedział. “Poźniej, dostałem ataku zapalenia trzustki (w wieku 21 lat), co jest bardzo rzadkie. To sprawiło, że musiałem zmienić swoje życie o 180 stopni i przestać pić.”

W 2017 roku, Avicii na swojej stronie internetowej zapowiedział, że nie ma intencji żegnać się z muzyką, która jest całym jego życiem i że wraca do tworzenia. 

Tim Bergling urodził się w 1989 roku w Sztokholmie w Szwecji. 

 

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here