Wiadomości Dnia 12-22-20

Reklama - Advertisement

SPONSOREM WIADOMOŚCI DNIA JEST firma Allstate – kupując razem ubezpieczenie na dom i samochód, możesz zaoszczędzić nawet do 25%! Zadzwoń w języku polskim: 718 389 5533. www.MullenAgency.com

POLONIA – Na jaką pomoc mogą w nowojorskim okręgu konsularnym liczyć potrzebujący lub bezdomni rodacy? Posłuchaj rozmowy z przedstawicielem Konsulatu RP w Nowym Jorku na ten temat – odwiedź Radio RAMPA.com Również, życzenia Bożonarodzeniowe od wybranych firm polonijnych i organizacji już w tym tygodniu usłyszycie na antenie Radio RAMPA. Słuchaj zawsze i wszędzie na www.RadioRAMPA.com

NOWY JORK – wszystkie trzy główne linie lotnicze, oferujące wyloty z Wielkiej Brytanii do Nowego Jorku, zgodziły się na prośbę gubernatora Andrew M. Cuomo i będą wymagać od pasażerów negatywnych wyników testu na koronawirusa. British Airways wprowadza wymóg od wtorku, Delta i Virgin Atlantic od czwartku. Lokalni liderzy opowiadają się również za wprowadzeniem tymczasowego zakazu lotów z Wielkiej Brytanii do USA.  

USA – Kongres zatwierdził wart 900 miliardów dolarów pakiet pomocowy, łagodzący skutki pandemii koronawirusa. / Sekcja zwłok potwierdziła, że pasażer, który zmarł na pokładzie samolotu z Florydy do Kalifornii w ubiegłym tygodniu, zmarł z powodu zarażenia koronawirusem. Pasażer był 69-letnim mieszkańcem Los Angeles. Do wypadku doszło na pokładzie samolotu United Airlines.

ŚWIAT – Moskwa zamknęła granice dla kilku obywateli Unii Europejskiej, którzy rekomendowali nałożenie na Rosję sankcji, w związku z zamachem na Aleksieja Nawalnego. Nie podano do publicznej wiadomości o kogo chodzi. Wiadomo jedynie, że noty w tej sprawie zostały przekazane ambasadorom Szwecji, Francji i Niemiec. / Kolejne kraje odwołują loty z Wielkiej Brytanii po wykryciu na Wyspach nowej odmiany koronawirusa – jest już ich przynajmniej 40. Światowa Organizacja Zdrowia informuje, że choć mutacja jest znacznie bardziej zaraźliwa to nie ma dowodów na większą niż dotychczas śmiertelność. Wszystko wskazuje też na to, że obecna na rynku szczepionka jest skuteczna w przypadku najnowszej mutacji. Na całym świecie na COVID-19 zmarło dotąd 1 mln 702 tysiące osób, a łączna liczba zakażeń to 77 milionów. Takie dane podają naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, którzy zajmują się monitorowaniem pandemii.(IAR)

POLSKA – Zapytany o planowane na noc sylwestrową protesty przed Pałacem Prezydenckim prezydent Andrzej Duda powiedział, że Polska jest wolnym państwem i w demokracji wolno protestować. Na antenie Polsat News zaapelował jednak, by w trakcie tych demonstracji przestrzegać reguł ochrony przed koronawirusem. Od 19.00 w sylwestra do 6.00 w Nowy rok – zgodnie z rządowym rozporządzeniem przemieszczanie się będzie możliwe wyłącznie w celu wykonywania czynności służbowych lub zawodowych, wykonywania działalności gospodarczej oraz zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego. / Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk poinformował, że w każdej gminie w Polsce znajdzie się mobilny punkt szczepień. Ma to ułatwić zaszczepienie się przeciwko koronawirusowi osobom z ograniczoną mobilnością. Pełnomocnik rządu do spraw Narodowego Programu Szczepień podkreślił, że działania rządu i samorządów zmierzają do zapewnienia wszystkim Polakom łatwej dostępności szczepionek. Pierwsze 10 tysięcy dawek szczepionki dotrze do Polski 26 grudnia. Szczepienia rozpoczną się dzień później w szpitalu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie. Do końca stycznia do Polski ma zostać dostarczonych w sumie półtora miliona szczepionek. (IAR)

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here