Wiadomości Dnia 2-11-21

Date:

SPONSOREM WIADOMOŚCI DNIA JEST firma Allstate – kupując razem ubezpieczenie na dom i samochód, możesz zaoszczędzić nawet do 25%! Zadzwoń w języku polskim: 718 389 5533. www.MullenAgency.com

POLONIA – słuchaj Radio RAMPA w każdą sobotę na fali 620 AM, a w tygodniu na stronie www.RadioRAMPA.com – sprawdzaj stronę Radio RAMPA aby być na bieżąco.

NOWY JORK – mieszkańcy metropolii nowojorskiej mogą zapisać się do przyjęcia szczepionki przeciwko koronawirusowi w lokalnej aptece w ramach Federal Retail Pharmacy Program. W mieście Nowy Jork szczepienia dostępne będą w sieci Rite Aid i Walgreens, a także w wybranych Costco; w pozostałej części stanu NY szczepienia będą możliwe w CVS i Wallgreens; w New Jersey w sieci CVS i Rite Aid. / W Jersey City, w pożarze zginęła dwójka dzieci – 11 letnia dziewczynka, próbowała udzielić pomocy swojemu 8-miesięcznemu bratu – oboje zginęli. Matka dzieci zdążyła opuścić dom z 6-letnim dzieckiem, a kiedy uciekała, zatrzasnęły się za nią drzwi. Pożar pochłonął cały dom przy Martin Luther King Drive. Jego przyczyny są badane. 

USA – trwa proces byłego Prezydenta Donalda Trumpa w senacie. Demokraci argumentują, że były Prezydent Trump nie był tylko świadkiem wydarzeń, ale aktywnie zachęcał swoich zwolenników do popełnienia aktów przemocy. / Prezydent USA Joe Biden odbył rozmowę telefoniczną z prezydentem Chin Xi Jinpingiem. Według komunikatu Białego Domu Biden wyraził zaniepokojenie nieuczciwymi praktykami handlowymi Pekinu i agresywnymi działaniami Chin w regionie. Zadeklarował jednak gotowość współpracy tam, gdzie będzie to w interesie Stanów Zjednoczonych. (IAR)

ŚWIAT – We Francji ponad 20 procent zakażeń spowodowanych jest brytyjską odmianą koronawirusa – podał tamtejszy resort zdrowia. W ostatnich dniach wzrosła także liczba infekcji mutacjami z Brazylii i RPA. Francuskie władze twierdzą jednak, że dane epidemiczne są stabilne i że nie ma potrzeby wprowadzania lockdownu. / We Włoszech członkowie największego ugrupowania parlamentarnego, antysystemowego Ruchu 5 Gwiazd, zagłosowali za udzieleniem wsparcia rządowi tworzonemu przez Maria Draghiego. Oznacza to, że w sobotę może powstać nowy włoski rząd. (IAR)

POLSKA – Przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów Łukasz Schreiber powiedział, że projekt ustawy nakładającej na media opłaty za przychody z reklam jest w fazie konsultacji międzyresortowych. Minister Łukasz Schreiber podkreślił w Programie 3 Polskiego Radia, że podobnie jak w przypadku innych projektów, także i ten może ulec zmianie. Duża liczba mediów protestowała w środę pod hasłem “Media bez wyboru”. Akcja polegała na zaprzestaniu nadawania programu przez stacje radiowe i telewizyjne, wstrzymaniu publikacji nowych tekstów przez portale internetowe oraz opublikowaniu treści listu protestacyjnego. W ten sposób nadawcy wyrażali sprzeciw wobec projektu ustawy nakładającej opłaty za przychody z reklam. Rządowy projekt zakłada pobieranie od wydawców opłaty z tytułu reklamy. / Polska firma ML System zaprezentowała wykrywacz COVID-19. Fabrykę w Zaczerniu pod Rzeszowem odwiedził prezydent Andrzej Duda, który testował urządzenie. Wyjaśniał, że działa ono podobnie jak policyjny alkomat – dmucha się w odpowiednie miejsce, a za kilka sekund, otrzymuje się wynik testu na obecność wirusa. Producenci urządzenia chcą, by w przyszłości można go było używać na przykład na imprezach masowych – zamiast wymagać od ludzi testów na koronawirusa. (IAR)

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Monika Adamski
Monika Adamskihttp://www.MonikaAdamski.com
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Share post:

Subscribe

Popular

More like this
Related

USA za strefą zdemilitaryzowaną w Zaporożu

Stany Zjednoczone poparły apel o utworzenie strefy zdemilitaryzowanej wokół...

Prokurator Garland o przeszukaniu w posiadłości Donalda Trumpa

Prokurator generalny USA Merrick Garland broni decyzji o przeszukaniu...

Noc spadających gwiazd

Noc z 12 na 13 sierpnia to Noc Perseidów....

Biały Dom ostrzega Iran

Biały Dom ostrzegł, że Iran poniesie surowe konsekwencje jeśli...