Więcej miliarderów w Azji niż w USA

Więcej miliarderów w Azji niż w USA
Nowe dane dotyczące liczby najbogatszych osób świata w poszczególnych regionach przynosi raport UBS i PwC “Billionaires insights 2017”. Dokonała się historyczna zmiana! Po raz pierwszy miliarderów zamieszkujących kraje azjatyckie przybyło na tyle, że jest ich więcej niż miliarderów w Stanach Zjednoczonych: 637 do 563. Całkowita wartość majątku tych najbogatszych osób wzrosła do 6 bilionów dol.
 
Trzecia edycja ciekawego raportu wskazuje równocześnie, że dość stabilna sytuacja utrzymuje się w Europie. Tam liczba miliarderów praktycznie się nie zmieniła i wynosi 342 (w porównaniu z poprzednim rokiem ubyło 21, przybyło 24).
 
Najciekawsze chyba jednak pozostaje pytanie “skąd miliarderzy się biorą”? Otóż są to głównie dziedziczący tzw. stare majątki, obecnie inwestujący w rozmaitych branżach. Najmłodszych wśród najbogatszych najłatwiej spotkać w krajach dynamicznie rozwijających się – właśnie azjatyckich. Jajk wynika z raportu, miliarderzy w Azji mają średnio 59 lat. Dla porównania – przeciętna wieku w Europie i Stanach Zjednoczonych to 67 lat.
Z tych, którzy samodzielnie dorobili się majątków albo znacząco zwiększyli odziedziczone fortuny, najwięcej działa w branży technologicznej. Stanowią oni również grupę najmłodszych miliarderów (47 lat, podczas gdy przykładowo średni wiek najbogatszych w sektorze handlu wynosi 59 lat).
 
T.

About The Author

Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Dziennikarka z pasji i wykształcenia; prezenterka radiowa i telewizyjna.

Related posts