Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w USA może być przełomowa

Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w USA może być przełomowa
Photo Credit To Radio RAMPA - zdjęcie z września 2018
Reklama:

Decyzja o zwiększeniu amerykańskiej obecności wojskowej w Polsce może zostać ogłoszona podczas czerwcowego spotkania prezydentów Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa. Poinformował o tym przebywający w Waszyngtonie szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Minister powiedział, że ranga wizyty polskiego przywódcy w Białym Domu będzie wyższa niż poprzedniej.

Po wizycie w Białym Domu Krzysztof Szczerski powiedział, że nastąpiło duże przyspieszenie polsko-amerykańskich rozmów na temat zwiększenia amerykańskiej obecności wojskowej w kraju. “Jesteśmy dzisiaj bliscy uczynienia czerwcowej wizyty Pana Prezydenta, szczytem przełomowym,” powiedział szef gabinetu Prezydenta, dodając, że w czerwcu Prezydenci Duda i Trump ogłoszą decyzję o kształcie i formie zwiększenia obecności wojsk amerykańskich na terenie Polski. Zaznaczył jednak, że wynik negocjacji trwających obecnie pomiędzy Ministerstwem Obrony Narodowej a Pentagonem, muszą zaakceptować Prezydenci obu krajów.

Minister poinformował również, że wizyta Prezydenta Dudy w Białym Domu będzie znacznie dłuższa od poprzedniej. “Pan Prezydent spędzi z Prezydentem Trumpem cały dzień, dlatego że wieczorem, Prezydent Trump zdecydował się wydać przyjęcie na część Prezydenta Polski.”

Prezydent Polski Andrzej Duda wraz z małżonką, wizytę w Waszyngtonie odbędą 12 czerwca, a następnie udadzą się do Texasu, Newady i Kaliforni. 

(IAR)

About The Author

Related posts