Z jakim przewodnikiem na wakacje? Najlepszym wręczono Nagrody Magellana

Reklama - Advertisement

W czwartek, pierwszego dnia Warszawskich Targów Książki wręczono Nagrody Magellana dla najlepszych książek turystycznych. Za “Wydarzenie Roku” uznano serię dla dzieci „Podróżowniki” Krzysztofa i Anny Kobusów.

Redakcja „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI” już po raz ósmy przyznała doroczne Nagrody Magellana. Ideą konkursu jest wyróżnianie wydawców wartościowych publikacji, rozbudzających pasję podróżowania oraz wychowujących nowe pokolenia globtrotterów. W tegorocznej edycji o nagrody rywalizowało 45 tytułów zgłoszonych przez 20 firm wydawniczych.

Za Wydarzenie Roku uznano „Podróżowniki” Krzysztofa i Anny Kobusów (MAC Edukacja). To seria książeczek dla dzieci, będąca połączeniem przewodnika i kreatywnego pamiętnika. Każda publikacja zawiera najważniejsze porady dla małego podróżnika, opowieści o zwierzętach i roślinach, ciekawostki kulturowe i geograficzne, opisy najważniejszych atrakcji, zagadki i zadania oraz nalepki i grę planszową. Autorzy zachęcają młodych czytelników do prowadzenia notatek, zapisywania własnych spostrzeżeń.

W kategorii przewodnik tekstowy nagrodzono dwie publikacje: „Beskid Niski. Od Komańczy do Wysowej” Witolda Grzesika, Tomasza Traczyka i Bartłomieja Wadasa (Wydawnictwo Sklep Podróżnika) oraz „Tajlandia, Kambodża, Laos, Wietnam. Słodko-pikantne Indochiny” Krzysztofa Dopierały (Bezdroża).

Źródło: http://kurier.pap.pl

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here