Z pomocą wcześniakom. W krakowskim szpitalu powstał trzeci w Polsce Bank Mleka Kobiecego

Reklama - Advertisement

Bank Mleka Kobiecego, oferujący pomoc dla matek, które nie mogą karmić noworodków własnym mlekiem uruchomiony został w środę przy Szpitalu Położniczo-Ginekologicznym Ujastek w Krakowie. To trzecie tego typu placówka w Polsce i pierwsza w Małopolsce.

Jak mówi dr Beata Rzepecka-Węglarz, kierownik oddziału neonatologicznego Szpitala Położniczo-Ginekologicznego Ujastek, bank mleka jest szczególnie potrzebny na oddziale neonatologicznym, gdzie prowadzona jest intensywna terapia noworodków. – Wyrówna szanse dla dzieci, które nie mogą być karmione mlekiem przez własne mamy – oceniła.

Podkreśliła, że pokarm przed podaniem jest dokładnie badany. – Banki mleka są olbrzymimi laboratoriami, żebyśmy mieli pewność, że mleko jest bezpieczne i może być lekiem dla wcześniaków – zaznaczyła.

Bank Mleka Kobiecego Ujastek jest nowoczesnym laboratorium non-profit, które zajmuje się gromadzeniem, transportowaniem, sortowaniem, badaniem, pasteryzowaniem, przechowywaniem i przekazywaniem mleka kobiecego dla potrzebujących noworodków znajdujących się w szpitalach Małopolski. Placówka zaprasza do współpracy mamy karmiące piersią, które chcą się podzielić nadwyżkami swojego mleka. Przyjmuje też pokarm od wcześniej zarejestrowanych honorowych dawczyń.

Źródło: http://kurier.pap.pl

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here