Zawsze Jest Wyjście, odcinek 6: Dowody

Reklama - Advertisement

Kolejny odcinek audycji prowadzonej z udziałem eksperta, Pani mecenas Joanny Nowokuński, “Dowody.” W tym wypadku Pani mecenas tłumaczy jak ważne są dowody w sprawie o przemoc domową.

Co jeżeli obrażenia są fizyczne? Czy możemy nagrać napastnika? Jakie zdjęcia są wystarczające?

A co jeżeli dana osoba pada ofiarą przemocy psychicznej? Co w sytuacji gdy wstydzimy się przyznać osobom trzecim, do tego, że poddawani jesteśmy przemocy? Co jeżeli partner blokuje nasz telefon, i nie jesteśmy w stanie zrobić zdjęć lub nagrać kłótni?

Co w sytuacji, gdy ofierze wmawiane jest, że problemy są wywołane z jej winy – kiedy wzbudzane w niej jest poczucie winy? Co kiedy brakuje odwagi? Czy możemy liczyć na pomoc psychologa lub terapię?

W audycji usłyszycie odpowiedzi na wszystkie powyższe pytania.

Ponadto, słyszymy dalszy ciąg historii Joli, ofiary przemocy domowej:

Jola trafiła do szpitala. Tam po rozmowie z policją i psychologiem zrozumiała, że musi wydostać się z tej sytuacji. Mariusz dostał zakaz zbliżania się do niej i dzieci i do ich domu. Jola wynajęła prawnika i zaczęła sprawę rozwodową. Sprawa trwała prawie 3 lata, gdyż Mariusz przeciągał sprawę ile mógł. Jola wygrała, otrzymała alimenty na siebie i dzieci. Znalazła też pracę i zaczyna wolne życie.

Dlaczego sprawa trwała trzy lata? Co jest potrzebne aby sprawę taką wszcząć? Jak wykonać ten pierwszy krok?

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Masz pytanie? Chcesz porozmawiać z mecenas Joanną Nowokuński na osobności? Najbliższa do tego okazja:

30 maja, sobota, godz. 4:00 p.m. – Klinika Prawa – wydarzenie organizowane przez Konsulat RP w Nowym Jorku w Centrum Polsko-Słowiańskim, Greenpoint, Brooklyn lub w biurze Pani Mecenas, codziennie, przy 33 Nassau Ave. Greenpoint.

***

Przypominamy, więcej informacji na temat audycji: http://www.radiorampa.com/zawszejestwyjscie/zawsze-jest-wyjscie-nowa-audycja-i-akcja-radio-rampa/

Premierowe odcinki w każdą środę, o 12:30 p.m., retransmisja piątek 10:20 a.m., sobota i niedziela 12:30 p.m., poniedziałek 2:20 p.m.

Program porusza ciężkie a czasami tragiczne sytuacje, których doświadczają Polacy w USA: maltretowanie psychiczne i przemoc ze strony partnera, ograniczenie wolności osobistej w rodzinie– to problemy dla wielu ciężkie do rozwiązania. Strach, brak środków finansowych, brak statusu imigracyjnego – to najczęstsze powody dla których poddajemy się. Chcemy odpowiedzieć na pytania związane z tymi sprawami, a także podnieść świadomość na temat tego problemu, tak aby więcej osób nim dotkniętych miało odwagę i wiedziało, że jest sposób aby zmienić swoje życie.

Do projektu zaprosiliśmy eksperta w dziedzinie prawa rodzinnego, karnego i imigracyjnego, Panią mecenas Joannę Nowokuński. Jej pasją jest praca w społeczeństwie polskim z faktu na pochodzenie jak i powołanie do zawodu adwokata. Pani adwokat posiada wieloletnie i obszerne doświadczenie w sprawach sądowych. Wykształcona w USA, poza językiem polskim i angielskim, równie biegle włada także językiem hiszpańskim. Kancelaria Pani Adwokat mieści się na Greenpoincie, przy 33 Nassau Avenue. Jeżeli macie pytania, lub potrzebujecie pomocy, możecie skontaktować się bezpośrednio z Panią mecenas, pod numerem telefonu 718-395-1904

Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here