Zimny i wietrzny Thanksgiving w Nowym Jorku

Advertisement

Czwartek, a tym samym Święto Dziękczynienia, w Nowym Jorku zapowiada się wyjątkowo zimno i wietrzno: synoptycy już dziś mówią o historycznych mrozach – tak – temperatura w Wielkim Jabłku ma wynieść zaledwie 22 stopnie F, a odczuwalna temperatura to pięć stopni! Dodatkowo, meteorolodzy ostrzegają przed silnymi wiatrami, o prędkości 22 mil, w porywach do 33 mil na godzinę. Jeżeli wiatry będą jeszcze mocniejsze, wówczas pod znakiem zapytania staje coroczna Parada Thanksgiving, która o godz. 9 rano ma rozpocząć się na Manhattanie.

Przypominamy, największą atrakcją tradycyjnej nowojorskiej parady są gigantyczne balony i widowiskowe platformy. Zbyt silny wiatr może stanowić niebezpieczeństwo dla widzów, którzy ustawieni będą przy trasie parady. 

Parada z powodu silnych wiatrów odwołana została tylko raz w historii, w roku 1971. Zbyt silne wiatry mogą stanowić zagrożenie dla widzów, ze względu na ogrom balonów.

Miejmy jednak nadzieję, że pogoda będzie współpracować, a wówczas, 26 platform, 16 gigantycznych i kilkadziesiąt mniejszych balonów, 1200 tancerzy i 1000 klaunów, przemaszeruje trasą o długości 2,5 mili.

92. Parada Macys rozpocznie się o godz. 9 rano na Upper West Side a zakończy o 12 w południe przy Macys na Herald Square. Tradycyjnie, w ostatnim rydwanie parady przejedzie św. Mikołaj, a w Nowym Jorku oficjalnie rozpocznie się sezon świąt Bożego Narodzenia. 

Warto powiedzieć, że widzowie, którzy chcą mieć najlepszy widok na maszerujących, ustawiają się wzdłuż trasy parady już o 6 rano! A dzień przed paradą, każdy może udać się przed Muzeum Historii Naturalnej na Upper West Side, gdzie od 1 p.m. do 8 p.m. pompowane są balony na paradę.

Pojawią się również gwiazdy! Wśród artystów, którzy uświetnią paradę Leona Lewis, John Legend czy Diana Ross. 

Parada transmitowana będzie w telewizji NBC. WIęcej info: https://www.macys.com/social/parade/

Zapraszamy!

 

Rampa Ranek
RAMPA Ranek to audycja radiowa od 7-10 a.m. od poniedziałku do piątku. Najważniejsze wiadomości, sport, biznes, kultura i wydarzenia. Dobra, polska muzyka. Słuchaj na www.RadioRAMPA.com lub poprzez bezpłatną aplikację RADIO RAMPA na telefony komórkowe.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here