Życzenia Wielkanocne od Komitetu Głównego Parady Pułaskiego

Reklama - Advertisement

Drodzy Rodacy. Ostatnie tygodnie dla nas i dla świata są ogromnie bolesnym doświadczeniem. Podejmując refleksję Papieża Franciszka widzimy że na naszych placach, ulicach i miastach zebrały się gęste ciemności; ogarnęły nasze życie, wypełniając wszystko ogłuszającą ciszą i posępną pustką, która paraliżuje wszystko na swej drodze. Ogarnęła nas niespodziewana i gwałtowna burza. Uświadomiliśmy sobie, że jesteśmy wszyscy słabi i zdezorientowani. Tak jak uczniowie z Jezusem śpiącym w łodzi na jeziorze, którzy mówią jednym głosem i wołają w udręce: „giniemy”, tak i my zdaliśmy sobie sprawę, że nie możemy iść naprzód każdy na własną rękę, ale jedynie razem.

Burza odsłania naszą bezradność i odkrywa nasze plany, nasze nawyki i priorytety. Pokazuje nam, jak uśpiliśmy i porzuciliśmy to, co karmić winno nasze serca i co podtrzymuje i daje siłę naszemu życiu i naszej wspólnocie narodowej. Jednak przez tą burzę nie możemy zapomnieć o tym, co karmiło dusze wielu pokoleń naszych rodaków. Nie możemy zapominać o naszej tożsamości i o tradycji. O prawdziwej wierze naszych ojców.

Po raz kolejny możemy odkryć tę szczęśliwą wspólną przynależność: przynależność jako braci, jako chrześcijan, jako katolików i jako Polaków.

Nie jesteśmy samowystarczalni, sami toniemy; potrzebujemy siebie jako rodzina narodu i potrzebujemy Boga jak starożytni żeglarze gwiazd. Zaprośmy Jezusa chwalebnie zmartwychwstałego do łodzi naszego życia. Bo z Nim życie nie umiera. Pan budzi się, aby rozbudzić i ożywić naszą wiarę paschalną. Mamy kotwicę: w Jego krzyżu zostaliśmy zbawieni. Mamy ster: w Jego krzyżu zostaliśmy odkupieni. Mamy nadzieję: w Jego krzyżu zostaliśmy uzdrowieni i ogarnięci, aby nic i nikt nas nie oddzielił od Jego odkupieńczej miłości

Doznajcie w te święta wyjątkowego szczęścia

poczujcia miłość Boga i opieki aniołów.

Zrozumcie sens życia i potęgę rodziny.

Otwórzcie serca i wpuście ptaki nadziei.

Tego z całego serca życzy Glowny Komitet Parady Pulaskiego i Marszalek Główny Parady Pułaskiego 2020 Heidi Jadwiga Kopala.

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here