10 kwietnia 2010 w Nowym Jorku – wspomina Konsul Generalna Ewa Junczyk-Ziomecka

Advertisement

Gościem Radio RAMPA jest Ewa Junczyk-Ziomecka, która 10 kwietnia 2010 roku – w dniu Katastrofy Smoleńskiej – pełniła funkcję Konsula Generalnego RP w Nowym Jorku. Blisko współpracowała ze ś.p. Prezydentem Lechem Kaczyńskim – przed objęciem placówki w NYC, pełniła funkcję Sekretarza Stanu w Kancelari Prezydenta. Obecnie, Pani Junczyk-Ziomecka jest prezesem zarządu Fundacji Edukacyjnej Jana Karskiego.

W 11 rocznicę tragedii, na antenie Radio RAMPA, Ewa Junczyk-Ziomecka podzieliła się się swoimi wspomnieniami z Nowego Jorku… “11 lat temu, również była sobota…,” zaczęła, opowiadając o tym jak otrzymała wiadomość o katastrofie z Polski, co działo się wówczas w Konsulacie, o reakcji Polonii, Mszy Św. w Katedrze Św. Patryka dzień po Katastrofie. “Nie mówmy dzisiaj o podziałach, nie mówmy o tym co działo się przez ostatnią dekadę – dzisiaj pamiętajmy o tych, którzy zginęli,” mówi była Konsul Generalna w NYC:

 

Ewa Junczyk-Ziomecka podzieliła się również swoimi wspomnieniami z pracy ze ś.p. Prezydentem Lechem Kaczyńskim, a także, ze ś.p. Panią Prezydentową:

 

 

Zdjęcia: Przemysław Balcerzyk/Archiwum Ewa Junczyk-Ziomecka – zdjęcia przedstawiają Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku oraz Mszę Świętą w Katedrze Św. Patryka na Manhattanie – zdjęcia z 10 i 11 kwietnia 2010 roku

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here