10 powodów, dla których musisz być na pikniku w Passaic!

Reklama - Advertisement

Już w tą niedzielę, 13 września w Passaic w NJ, odbędzie się 7. piknik przy sanktuarium św. Jana Pawła II Parafii Matki Bożej Różańcowej.

Jak zawsze informujemy Was o polonijnych wydarzeniach, które służą podtrzymaniu naszej polskiej kultury i tożsamości. Jeżeli jeszcze macie wątpliwości co do udziału w tej imprezie, oto 10 powodów dla których warto jest wziąć udział w pikniku w Passaic!

  1. Odwiedź kościół, który odwiedził Jan Paweł II jeszcze jako kardynał – to właśnie 6 sierpnia 1976 roku, jeszcze jako kardynał Karol Wojtyła, Papież Polak odwiedził Passaic i odprawił Mszę Śwętą w Parafii Matki Bożej Różańcowej.
  2. Odwiedź sanktuarium Jana Pawła II  – parafia została wyświęcona do rangi sanktuarium przez samego kardynała Stanisława Dziwisza 1 lipca 2012 roku. Został wtedy rówież poświęcony pomnik Jana Pawła II sprowadzony do parafii z Polski.
  3. Proboszcz Stefan Las – pełny energii i dobrego humoru ksiądz, który jest gospodarzem parafii – kto jeszcze go nie zna, na pewno będzie chciał poznać! Piknik to świetna okazja do nawiązania nowych kontaktów i przebywania w środowisku polonijnym.
  4. 13 września to przedostatnia niedziela tego lata! Korzystajcie z możliwości brania udziału w imprezach plenerowych, póki jeszcze pozwala na to pogoda. Czy słońce czy deszcz, temperatury powyżej 70-stopni to coś za czym już niedługo będziemy tęsknić…
  5. Muzyka na żywo – piknik, który jest również świetną zabawą? To możliwe. Muzykę do tańca zapewnią zespoły Polonus i Kombinatorzy.
  6. Atrakcje dla dzieci – zjeżdzalnie, karuzele i wiele innych – najmłodsi, a dzięki temu i rodzice, na pewno nie będą się nudzić.
  7. Loteria z nagrodami – każdy z Was będzie mógł wyjść z pikniku nie tylko w dobrym humorze ale jeszcze z nagrodą.
  8. Polskie piwo i jedzenie – domowe gołąbki, bigos, placki ziemniaczane, polskie piwo i najlepsze wypieki. Cieknie Wam ślinka? Nam również!
  9. Łatwy dojazd – Passaic to miejscowość, do której łatwo dojechać zarówno mieszkańcom New Jersey jak i Nowego Jorku. Parafia położona jest przy drodze numer 80 i Garden Staten Parkway. Zobaczcie: mapa.
  10. Maluch Radio RAMPA – Radio RAMPA będzie nie tylko relacjonowało imprezę, ale również przyjedziemy z naszym radiowozem – Fiat 126p będzie czekał na Was!

8-15-15 Passaic Festival - Piknik Poster-2

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Monika Adamski

Latest posts by Monika Adamski (see all)

Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here