100 dni do matury! Studniówka maturzystów polskich szkół w USA (teledysk) 2016

Reklama - Advertisement

6 lutego, 2016 roku w sali bankietowej Astoria Manor w Nowym Jorku, odbyła się studniówka maturzystów polskich szkół dokształcających w USA. Bal zorganizowany był przez Centralę Polskich Szkół w Nowym Jorku.

W studniówce udział wzięło ponad 430 osób, wśród nich ponad 200 uczniów, którzy w tym roku przystąpią do polskiego egzaminu dojrzałości w stanach Nowy Jork, New Jersey, Pennsylwania i Connecticut. Towarzyszyli im nauczyciele, dyrektorzy i rodzice, a także zaproszeni goście. Wśród gości specjalnych byli posłanka RP Małgorzata Wypych, prezes Kongresu Oświaty Polonijnej z Chicago dr Jolanta Tatara, konsul w Konsulacie RP w Nowym Joru Emilia Gmiter, a także przedstawiciele Rady Dyrektorów Polish and Slavic Federal Credit Union z dyrektorem wykonawczym Bogdanem Chmielewskim.

Każdy z maturzystów otrzymał listy gratulacyjne od Ministra Edukacji Narodowej RP, Ambasadora Polski w Waszyngtonie oraz Konsul Generalnej RP w Nowym Jorku. PSFCU ufundowało również certyfikaty w kwocie $25 dla każdego z maturzystów.

Zobaczcie jak było, jak widać, młodzież polonijna nie tylko świetnie się bawiła, ale również z wielkim sercem wspominać będzie lata spędzone w polskiej szkole.

Rampa TV
Telewizja na żądanie - oglądaj na stronie www.RAMPATV.com, a także dodaj kanał RAMPA TV na RokuTV i Amazon Fire.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here