100 dni rządu Beaty Szydło. Premier: niebieska teczka jest wypełniona po brzegi

Advertisement

Wszystkie projekty, o których mówiłam w kampanii wyborczej, zostały przez nas rozpoczęte, część z nich jest już zrealizowana – powiedziała w w piątek rano premier Beata Szydło podsumowując pierwsze 100 dni funkcjonowania jej rządu.

Premier przypomniała na konferencji prasowej, że 100 dni temu wygłosiła w Sejmie expose, w którym zaprezentowała program i plany rządu na 100 dni i całą kadencję.

Jak mówiła program PiS z kampanii wyborczej i plany z expose zostały napisane głosami obywateli, bo “to Polacy w wyborach parlamentarnych dając mandat PiS, Zjednoczonej Prawicy zdecydowali, jaki program ma być realizowany i jakiej chcą wizji Polski”.

Rząd – mówiła premier – postawił sobie jako priorytety przede wszystkim: program “Rodzina 500 plus”, obniżenie wieku emerytalnego, niższy CIT dla małych przedsiębiorców, ochrona polskiej ziemi, darmowe leki dla seniorów, prawo rodziców do decydowania, czy ich sześcioletnie dzieci pójdą do szkoły, minimalną stawkę godzinową za pracę 12 zł, skończenie z procederem odbieranie dzieci tylko dlatego, że rodziny były w gorszej sytuacji materialnej.

“Opozycja pyta od dłuższego czasu, gdzie jest niebieska teczka” – mówiła Szydło nawiązując do teczki z projektami ustaw, którą miała w czasie kampanii wyborczej. “Pokazuję, nie zginęła, jest wypełniona po brzegi” – dodała prezentując teczkę.

“Wszystkie projekty, o których mówiłam, i które były w tej teczce w kampanii wyborczej złożone, zostały przez nas rozpoczęte, część z nich jest zrealizowana” – podkreśliła szefowa rządu.

Nasze projekty wynikają z oczekiwań Polaków, w sprawach ważnych dla obywateli politycy powinni wznieść się ponad podziały, dlatego rząd zaprosił do współpracy opozycję, ale ta propozycja nie została podjęta – mówiła premier Beata Szydło.

Rząd – powiedziała premier na piątkowej konferencji prasowej – zaprosił do współpracy opozycję, ponieważ jednym z ważnych celów jest to, żeby klasa polityczna potrafiła się wznieść ponad podziały i wtedy, kiedy jest sprawa ważna dla obywateli, żeby razem pracować.

“Wszystkie projekty, które państwu zaprezentowałam, to są właśnie takie sprawy” – oceniła.

“Są takie momenty, kiedy trzeba wznieść się ponad podziałami politycznymi i stanąć w jednym szeregu, żeby wspólnie przyjmować dobre prawo. Myśmy zaprosili opozycję do współpracy, ta współpraca nie została podjęta, powiem więcej – (opozycja) nie dała nam nawet tych symbolicznych 100 dni spokoju” – mówiła szefowa rządu.

Szydło powiedziała też, że projekty przedstawiane przez rząd i PiS wynikają z oczekiwań Polaków. “Stąd wzięła się zawartość niebieskiej teczki (..) to są głosy ludzi, których spotykaliśmy na trasie naszej drogi wyborczej, kampanijnej” – dodała.

Źródło:

http://www.kurier.pap.pl

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here