100 lat Parafii św. Stanisława Kostki na Staten Island – lokalna Polonia jednoczy się wokół parafii

Reklama - Advertisement

Parafia św. Stanisława Kostki na Staten Island obchodzi 100 lat od momentu poświęcenia kamienie węgielnego pod budowę kościoła. 

W ramach celebracji jubileuszu, w sobotę, 16 września o 6 p.m. w kościele odbyła się Msza Święta z udziałem Kardynała Nowego Jorku Timothy Dolana – podczas tej mszy świętej ukoronowany został obraz Matki Bożej z Dzieciątkiem Jezus, który znajduje się wewnątrz kościoła. Korony na tę okazję zostały pobłogosławione w Watykanie przez samego Papieża Franciszka, podczas specjalnej audiencji, w której udział wzięła delegacja kościoła św. Stanisława Kostki na Staten Island. W uroczystej mszy świętej udział wzięli przedstawiciele amerykańskich i polskich władz. Kongresmenka reprezentująca Nowy Jork Nicole Malliotakis , podkreślała jak odważnym narodem są Polacy, a także, jak ważną funkcję dla lokalnej społeczności pełni Parafia. Konsul Generalny RP w Nowym Jorku Adrian Kubicki, przekazał pozdrowienia od Prezydenta Polski Andrzeja Dudy, który akurat w czasie tej mszy, lądował w Nowym Jorku. 

Kościół tego wieczoru wypełniony był parafianami, którzy podczas przyjęcia po mszy, podkreślali jak ważnym miejscem w ich życiu jest Parafia św. Stanisława Kostki. Parafianie w sposób szczególny, doceniali również pracę proboszcza ks. Jacka Woźnego. 

Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo z tej uroczystości. 

Wcześniej, w niedzielę, 10 września Parafia zorganizowała uroczysty bankiet, w którym udział wzięli m.in. Ambasador Polski przy ONZ Krzysztof Szczerski oraz Konsul Generalny RP w NYC Adrian Kubicki. Podczas bankietu, wyróżnieni zostali parafianie i przyjaciele kościoła: Między innymi najstarsza parafianka – Josephine Ostrowski,  rodzina Gorzelski, Alicja Kenig-Stola, Monika Tutka, dyrektor polskiej szkoły imieniem Jana Pawła II Dorota Zaniewska, a także instytucje i organizacje które wspierają działalność parafii, jak na przykład Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa, czy związek zawodowy Local 78.

Rampa TV
Telewizja na żądanie - oglądaj na stronie www.RAMPATV.com, a także dodaj kanał RAMPA TV na RokuTV i Amazon Fire.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here