1000 osób wyraziło swój sprzeciw wobec przytułka dla bezdomnych na Maspeth. Co na to miasto?

Reklama - Advertisement

W czwartek, 11 sierpnia, w sali gimnastycznej szkoły średniej Martin Luther King na Maspeth, mieszkańcy dzielnicy spotkali się z komisarzem Stevenem Banks, z nowojorskiego departamentu pomocy socjalnej. Komisarz przedstawił ze szczegółami plan utworzenia przytułku dla bezdomnych w hotelu Holiday Inn Express, zaraz w sąsiedztwie jedynego w Maspeth parku u przy ruchliwej autostradzie.

Mieszkańcy dzielnicy otwarcie i nie kryjąc emocji, wyrazili swój sprzeciw. Brak komunikacji publicznej, bezpieczeństwo dzieci, jedyny park, spadek wartości domów – to najważniejsze powody, które podawali.

Komisarz Banks wydawał się mało przejęty zachowaniem mieszkańców, a na koniec odmówił rozmowy z mediami. Zapowiedział, że plan obejmuje otworzenie przytułka już 1 października, ma zostać w nim umieszczone ponad 200 osób – byłych rezydentów Maspeth, a miejsce chronione ma być 24 godziny na dobę, ale nie przez policję, tylko wyszkolonych przez policję oficerów departamentu ds. pomocy socjalnej.

Zobaczcie nasz pełny reportaż.

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here