15-lecie szkoły polskiej OGNIWO z Trenton, NJ – fotorelacja

Reklama - Advertisement

15 lat minęło jak jeden dzień! Tak powiedzieć mogą założyciele szkoły polskiej Ogniwo, która w sobotę, 19 listopada, świętowała swoje urodziny. Z liczącej sobie kilkunastu uczniów szkoły, Ogniwo urosło do placówki, w której kształci się już ponad 100 uczniów, od przedszkola po klasy licealne. 

Dyrektor szkoły, Pani Monika Zarzycka, jako gospodarz imprezy spisała się na piątkę – podczas gali uhonorowano założycieli szkoły, grono pedagogiczne, specjalnych gości oraz wyeksponowano talenty uczniów: od najmłodszych tancerzy, którzy zachwycili zgromadzonych występując w strojach staropolskich po młodzież, która zachwyciła zebranych swoimi recytacjami i grą na instrumentach. Gala udała się, jak podkreśla dumnie Pani dyrektor, dzięki zaangażowaniu nauczycieli, rodziców i oczywiście uczniów.

Pani Maria Paździor-Marchwińska, prezes Centrali Polskich Szkół Dokształcających na stan NJ i PA, wręczyła dyplomy wyróżnienia najbardziej zasłużonym dla szkoły. Gościem specjalnym wydarzenia była również Pani Konsul z Konsulatu RP w Nowym Jorku oraz Prezes Fundacji Kościuszkowskiej w Filadelfii.

W polskiej sali Ambasador, bawiło się w sumie prawie 300 osób – frekwencja i zaangażowanie wśród przyjaciół i współpracowników szkoły pokazuje, że szkoła świetnie się rozwija, a o jej przyszłość, pomimo niepewnej na dzień dzisiejszy przyszłości lokalu, w którym odbywają się zajęcia, nie mamy się co martwić. 

Zobaczcie galerię zdjęć.

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Monika Adamski

Latest posts by Monika Adamski (see all)

Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here