421 młodych Członków Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej nagrodzonych stypendiami

Reklama - Advertisement

Pół miliona dolarów przeznaczyła Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa (PSFCU) na Program Stypendialny w 2021 r. W tym roku stypendia otrzymało 421 młodych Członków Naszej Unii mieszkających w 9 stanach i stolicy, Waszyngtonie.

W tym roku stypendia otrzymało 136 studentów szkół wyższych oraz 285 uczniów ostatniej klasy szkoły średniej. Pięcioro studentów otrzymało najwyższe stypendia w wysokości 5 tys. dolarów, reszta laureatów nagrody w wysokości 2 i 1 tys. dolarów. Wśród stypendystów ze szkół średnich, dziewięć osób otrzymało dodatkowe stypendia od New York Credit Union Association.

Geograficznie – tak jak w poprzednich kilku latach – nawięcej nagrodzonych pochodzi ze stanu Illinois (Chicago i okolice) – 156 osób. W następnej kolejności są stany, w których PSFCU także posiada oddziały: New Jersey (124), Nowy Jork (119) i Pensylwania 13. Stypendia otrzymali także młodzi Członkowie Naszej Unii, którzy mieszkają w stanach, gdzie nie ma placówek PSFCU: Connecticut (4 nagrodzonych) oraz New Hamsphire, Floryda, Alabama, Arizona oraz Waszyngton, DC – po jednym stypendyście.

„To najważniejszy, doroczny program Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej  i świetna inwestycja w przyszłość nie tylko Naszej Unii, ale całej Polonii w Stanach Zjednoczonych” – powiedział Bogdan Ogórek, Drugi Wiceprzewodniczący Rady Dyrektorów PSFCU oraz Przewodniczący Komisji Stypendialnej Rady Dyrektorów PSFCU.

W związku z pandemią COVID-19, PSFCU kolejny rok musiała zrezygnować z tradycyjnych uroczystych ceremonii wręczenia nagród (odbywały się w stanach Nowy Jork, New Jersey i Illinois), a laureaci odebrali stypendia osobiście w oddziałach Naszej Unii. Każdy z nagrrodzonych otrzymał, oprócz czeku, egzemplarz książki brytyjskiego historyka Rogera Moorhouse’a „Poland 1939” o wojnie obronnej Polski w 1939 r.  Z powodu pandemii COVID-19, odwołano także trzecią część Programu Stypendialnego PSFCU 2021: 10-dniową wizytę studyjną dla dziesięciorga Członków PSFCU w ramach tzw. Programu Prezydenckiego pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy, z nadzieją że program powróci w 2022 r.

„Pomimo pandemii COVID-19, Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa, jak co roku przeprowadziła Program Stypendialny bez żadnych zakłóceń, nagradzając kolejnych 421 młodych Członków PSFCU stypendiami o łącznej wartości 500 tysięcy dolarów. Progam Stypendialny 2021 okazał się sukcesem, co świadczy o tym, że Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa jest nowoczesną instytucją finansową, która radzi sobie w każdych warunkach ” – powiedział Bogdan Chmielewski, dyrektor wykonawczy PSFCU.

Program Stypendialny PSFCU powstał w 2001 r. i od tamtej pory, wliczając w to tegoroczną, już dwudziestą pierwszą edycję, nagrodzono ponad 5 100 osób a łączna kwota środków przeznaczonych na stypendia przekroczyła już 6 milionów dolarów. 

Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa została założona przez imigrantów z Polski w 1976 r. na nowojorskim Greenpoincie. Po ponad 44 latach działalności jest uważana za największą polską instytucję finansową poza granicami Polski. Nasza Unia obsługuje obecnie ponad 106 tysięcy Członków PSFCU a wraz z rodzinami ponad 135 tys. osób. Wartość aktywów PSFCU przekracza 2,5 miliarda dolarów. PSFCU posiada 21 oddziałów w czterech stanach: Nowy Jork, New Jersey, Illinois i Pensylwania. Najnowsza, 21. placówka – w Fairfield, New Jersey – działa od kwietnia br.

Zdjęcia i tekst: PSFCU

 

 

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here