48. Polish Heritage Festival – relacja wideo

Reklama - Advertisement

9 czerwca w East Brunswick, w stanie New Jersey odbył się 48 doroczny Festiwal Dziedzictwa Polskiego. W tym roku przewodniczącymi Festiwalu byli polski bokser Tomasz Adamek i dziennikarz sportowy Wojciech Ziębowicz.

Festiwal rozpoczęto tradycyjnie mszą świętą. Gościem honorowym festiwalu był Konsul Generalny RP w Nowym Jorku Adrian Kubicki oraz senator stanowy Owen Henry. Obecne na festiwalu były również Sybiraczki z Panią Heleną Knapczyk na czele i Marszałek Główny Parady Pułaskiego 2024 roku Piotr Praszkowicz.

Festiwal prowadziła redaktor naczelna Radia RAMPA Monika Adamski. Na festiwalu muzykę na żywo zapewnili Tomasz Popławski, DJ Daro, Adam Chrola, a także można było obejrzeć pokaz tańców Zespołu Pieśni i Tańca Maki z Lakewood. Ponadto, zorganizowano pokaz samochodów retro oraz konkurs dla dzieci „Mam Talent”, który wygrała 7-letnia Hanna Macioszek, prezentując pokaz tańców latynoamerykańskich.

Na Festiwalu było przygotowanych dla dzieci bardzo wiele aktywności, m.in. bieg dla dzieci, zawody w piłce nożnej, dmuchańce, a także można było posmakować dań kuchni polskiej i odwiedzić stoiska z upominkami.

Tegoroczny festiwal upamiętniał też 80-tą rocznicę Bitwy po Monte Casino. Był to również moment na złożenie podziękowań i pożegnanie Konsula Generalnego RP w Nowym Jorku Andriana Kubickiego, który kończy swoją kadencje w konsulacie w Nowym Jorku.

Zobacz relację wideo. 

Rampa TV
Telewizja na żądanie - oglądaj na stronie www.RAMPATV.com, a także dodaj kanał RAMPA TV na RokuTV i Amazon Fire.
Rampa TV

Latest posts by Rampa TV (see all)

Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here