“50. Stanów przed 50-tką” – dlaczego tak szczególny jest “środek życia”?

Advertisement - Reklama

Wiele osób przekraczając pewien etap w swoim życiu zaczyna mysleć o zmianie zawodu, próbuje ekstremalnych sportów, podejmuje wyzwania wejścia na 40 szczytów lub obiegnięcia 50 stanów. Czy istnieje coś takiego jak “środek życia”? A jeśli tak, to co wtedy dzieje się w naszym umyśle?

Edward Nęcka – Profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie opowiada Radio RAMPA od strony psychologa, co w tym szczególnym okresie rozwoju człowieka, jakim jest obchodzenie 50-tych urodzin, dzieje się w naszych umysłach, czego zaczynamy się bardziej obawiać i co próbujemy zdążyć zrealizować. 

Następnie Aneta Szatkowski – jedna z członkiń Polska Running Team – opowiada o swoim wyzwaniu, jakie sobie postawiła przed ukończeniem 50. roku życia, a mianowicie: “przebiec maraton/półmaraton w 50 Stanach przed 50-tką”. Aneta w jednym postanowieniu realizuje swoje 2 pasje: bieganie i podróże. Mówi o tym wyzwaniu, jak o podróży życia, w której towarzyszy jej rodzina: mąż i 4 letni synek. Z każdego stanu Aneta przywozi medal i mnóstwo wspomnień, które mają jej towarzyszyć już przez całe życie. 

Posłuchajcie!

 

Zdjęcia: Aneta Szatkowski

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here