95 lat PSD im. Henryka Sienkiewicza na Brooklynie

Reklama - Advertisement

18 listopada Polska Szkoła Dokłształcająca im. Henryka Sienkiewicza na Brooklynie obchodziła swój jubileusz 95-lecia.

Obchody w tym dniu rozpoczęła uroczysta msza św., którą poprowadził ks. dr. Janusz Dymek, a zaraz po niej w kościele został przedstawiony program artystyczny.

Dyrektor Anna Kubicka podkreśliła, że ta szkoła jest wyjątkowa, chociażby dlatego, że przyjeżdżają do niej uczniowie z wielu stanów, a na przestrzeni lat uczniowie tej szkoły witali pierwszy transatlantycki statek, polskich prezydentów czy kardynała Karola Wojtyłę.

Prezes Towarzystwa Naukowego im. Henryka Sienkiewicza, Zuzanna Żurek, która już od 20 lat z bliska przygląda się rozwojowi szkoły, powiedziała, że jej Towarzystwo dba o dobór kadry naukowej, a także o finanse dla szkoły.

Ks. dr. Janusz Dymek – kapelan szkoły, podkreślił wielką duchową spuściznę osób, którzy tę szkołę tworzyli.

Rodzice są szczęśliwi, że dzieci nie są zostawiane same sobie, że każde dziecko jest zauważone, że nauczyciele wyciągają z ich dzieci talenty.

Dzieci również zadowolone, czują się w tej szkole bezpiecznie i kojarzą ją zawsze z uśmiechem, wycieczkami, poznawaniem nowych przyjaciół.

Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo.

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here