Aby byli jedno – odsłonięcie pomnika Jana Pawła II na Long Island

Reklama - Advertisement

24 maja, 2015 roku w parafi Our Lady of the Assumption w Copiague na Long Island, miejsce miała uroczystość odsłonięcia pomnika św. Jana Pawła II, a także ulicy imieniem św. Jana Pawła II.

Odsłonięcie ulicy i pomnika poprzedzone było uroczystą mszą świętą, w której udział wzięło dwóch biskupów, biskup William F. Murphy i biskup Andrzej Zglejszewski. Po mszy, wierni przeszli pod pomnik, gdzie dokonano oficjalnego jego odsłonięcia. W wydarzeniu udział wzięli wierni parafii, wśród nich Polacy, Amerykanie i Hiszpanie. Dla każdego z tych narodów, Jan Paweł II był wyjątkowym człowiekiem.

Na uroczystość z Polski specjalnie przyleciał rzeźbiarz, który wykonał pomnik, pan Izydor Borys, wraz z żoną. Głównymi inicjatorami projektu byli mieszkańcy Long Island i wierni parafii: Marta Wesołowski, Agnieszka Lavelle i Andrzej Rutkowski.

O istocie powstania pomnika w Copiague, wypowiadali się również lokalni politycy i przedstawiciele środowisk biznesowych i handlowych.

Odsłonięcie pomnika nastąpiło w dniu szczególnym, niedziela ta zeszła się bowiem ze świętem Zesłania Ducha Świętego. Odsłonięcie nastąpiło również dzień przed przypadającą na 25 maja, 20-tą rocznicą ogłoszenia encykliki Jana Pawła II, Ut unum sint (łac. Aby byli jedno)

Zobacz wideo.

Rampa TV
Telewizja na żądanie - oglądaj na stronie www.RAMPATV.com, a także dodaj kanał RAMPA TV na RokuTV i Amazon Fire.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here