Akcja “Świąteczny Uśmiech Dziecka” po raz trzeci – dołącz i Ty!

Akcja “Świąteczny Uśmiech Dziecka” po raz trzeci – dołącz i Ty!

Już po raz trzeci Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa wraz z nowojorską Fundacją Uśmiechu Dziecka zaprasza Państwa do wzięcia udziału we wspólnej świątecznej akcji charytatywnej. Celem akcji „Świąteczny Uśmiech Dziecka” jest zbiórka funduszy na pomoc potrzebującym dzieciom w USA oraz dla trzech wybranych hospicjów dla dzieci w Polsce. Akcja zaczęła się 25 listopada i potrwa do 14 stycznia 2017 r.

Przez pierwsze cztery dni akcji, Członkowie Naszej Unii zdołali już zebrać 18 138 dolarów 25 centów, z czego na:

– Fundacja Uśmiechu Dziecka (Children’s Smile Foundation)…..$1,490.82

– Hospicjum dla Dzieci w Białymstoku………..$6,525.00

– Hospicjum dla Dzieci w Krakowie…………..$2,965.43

– Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie………….$7,157.00 

Fundacja Uśmiechu Dziecka otworzyła w Naszej Unii cztery oddzielne konta, na które można kierować wpłaty. Okres Bożego Narodzenia jest najlepszym czasem na pomoc dla potrzebujących i chorych dzieci i będziemy wdzięczni za każdą ofiarowaną kwotę. Jesteśmy przekonani, ze dzięki Państwa hojności wywołamy świąteczny uśmiech na wielu dziecięcych twarzach.

 W tym roku mogą Państwo wpłacić środki na następujące podmioty:

Hospicjum dla Dzieci w Białymstoku (nr konta w PSFCU: 1249839) – instytucja zarządzana przez Fundację „Pomóż Im”, która powstała w lipcu 2007 r. na bazie Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci z Chorobami Rozrostowymi działającego od 1991 r. Prowadzi Domowe Hospicjum dla Dzieci, które ma pod opiekę także nieuleczalnie chore dzieci z terenu całego województwa podlaskiego. Opieka hospicyjna i  onkologiczna jest dla rodzin pacjentów bezpłatna. Hospicjum brało już udział w pierwszej edycji naszej akcji charytatywnej.

zdjecieas-alicja 

Hospicjum dla Dzieci w Krakowie (nr konta w PSFCU: 1249848) – Krakowskie Hospicjum dla Dzieci „Alma Spei” od 2008 r. zapewnia wszechstronną, specjalistyczną, domową pomoc medyczną nieuleczalnie chorym dzieciom z woj. małopolskiego. Otrzymują one bezpłatną pomoc wykwalifikowanych lekarzy, pielęgniarek oraz fizjoterapeutów. Hospicjum oferuje również usługi psychologa pomagającego rodzinom małych pacjentów oraz prowadzącego grupę wsparcia dla rodzin, które doświadczyły straty dziecka. Hospicjum rekomendowane przez Prezydentową RP Agatę Kornhauser-Dudę.

 zdjecieas-maja_tosia

Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie (nr konta w PSFCU: 1249854) – Pierwsze hospicjum stacjonarne tylko dla dzieci. Mieści się w nowoczesnym budynku, przystosowanym do potrzeb chorych dzieci. Pacjenci w wieku od urodzenia do 18 lat są otoczeni całodobową opieką pielęgniarek i lekarzy. Hospicjum zarówno stacjonarne, jak i domowe opiekuje się dziećmi powyżej 18 roku życia, których choroba rozpoczęła się w wieku dziecięcym. Hospicjum brało już udział w pierwszej edycji naszej akcji charytatywnej.

 zdjecieas-piotrus

Fundacja Uśmiechu Dziecka (Children’s Smile Foundation – nr konta w PSFCU: 1249836) – nowojorska fundacja jest od początku współorganizatorem akcji „Świąteczny Uśmiech Dziecka”. Zgromadzone środki zostaną przeznaczone na na pomoc polonijnym dzieciom w potrzebie.

Już ponad ćwierć miliona dolarów!

W dwóch poprzednich edycjach akcji „Świąteczny Uśmiech Dziecka” Członkowie Naszej Unii zebrali łącznie 263 310 dolarów i 37 centów. W całości trafiły one do obdarowanych instytucji, gdyż PSFCU nie pobrało żadnych kosztów zbiórki ani transferu. Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie otrzymało 54,8 tys. dolarów, dzięki którym dokończono rozbudowę oraz wyposażono sale dla dzieci ze wskazaniem hospicyjnym. Hospicjum stacjonarne powiększyło się o dodatkowe 25 łóżek.  „W  naszym hospicjum stacjonarnym kompleksową opiekę mogą otrzymać dzieci skierowane z dowolnego miejsca w Polsce. Cieszymy się, ze możemy teraz pomagać większej liczbie potrzebujących rodzin i jednocześnie dziękujemy, że w osiągnieciu tego celu pomogła nam Państwa pomocna dłoń” napisała w liście do PSFCU Edyta Dedek z rzeszowskiego hospicjum.

Fundacja „Pomóż Im” z Białegostoku otrzymała dzięki hojności Członków Naszej Unii prawie 47 tys. dolarów, które zostały przeznaczone na zakup nowoczesnego aparatu USG, z którego na codzień korzystają nasi podopieczni hospicjum. „W 2014 r. Fundacja ‘Pomóż Im’ otrzymała niezwykły świąteczny prezent od przyjaciół zza Atlantyku. Była to dla nas ogromna niespodzianka i nie mniejsza radość. To był czas, kiedy fundacja finalizowała prace nad budową własnego centrum medycznego, w którym bezpłatną opiekę medyczną znaleźli nasi hospicyjni podopieczni” napisała Anna Klimowicz z białostockiego hospicjum.

Reszta z zebranego przez Członków Naszej Unii w czasie dwóch dotychczasowych edycji akcji ponad ćwierć miliona dolarów trafiła na konta Fundacji Uśmiechu Dziecka, do hospicjum dla dzieci „Gajusz” w Łodzi, hospicjum im. błogosławionego ks. Michała Sopoćki w Wilnie oraz Krakowskiego Hospicjum dla Dzieci im. Ks. Józefa Tischnera.

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentem Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski

About The Author

Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentem Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.

Related posts