Amerykańska Częstochowa: Prezydent RP odsłonił Pierwszy w USA pomnik Żołnierzy Niezłomnych

Reklama - Advertisement

Podczas swojej jedniodniowej wizyty na terenie Narodowego Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown, PA, Prezydent Polski Andrzej Duda, dokonał odsłonięcia pomnika Żołnierzy Niezłomnych – Żołnierzy Wyklętych. Jest to pierwszy w USA pomnik poświęcony pamięci tych żołnierzy, których jak podkreślił sam Prezydent, często przez lata w Polsce, określano kłamliwie mianem “bandytów” – “Cieszę się, że już dzisiejsza młodzież wie, że to byli bohaterowie,” powiedział Andrzej Duda.

Pomysłodawcą pomnika jest Grzegorz Tymiński, założyciel portalu Pamiec.us. Jego twórcami są państwo Bożena i Andrzej Praszczyk. Umieszczenie pomnika w alei zasłużonych cmentarza w Amerykańskiej Częstochowie, jest zasługą przeora, ojca Rafała Walczyka, który powiedział “dość ukrywania Niezłomnych w przedsionkach kościoła.” Pomnik powstał dzieki ofiarodawcom, a jednym z głównych była Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa, z CEO Unii, Bogdanem Chmielewskim na czele.

Przeczytaj też: http://radiorampa.com/historyczna-wizyta-prezydenta-rp-w-amerykanskiej-czestochowie

Zobacz też:
http://radiorampa.com/prezydent-andrzej-duda-odznaczyl-zasluzonych-dla-polski-patriotow

18 dzień września to pierwszy, oficjalny dzień wizyty Prezydenta RP w USA. Wizyta potrwa do środy, a już od poniedziałku Andrzej Duda bierze udział w 71. sesji Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednocznych w Nowym Jorku. Prezydent przemawiać będzie w ONZ w sprawie uchodźców.

Za pośrednictwem naszych mediów społecznościowych transmitujemy wizytę Prezydenta Polski na żywo (Facebook: https://www.facebook.com/RadioRAMPA/). Poniżej zobaczyć możecie uroczystość i przemówienie Prezydenta podczas odsłonięcia pomnika.

Monika Adamski

Monika Adamski

Editor in Chief at Radio RAMPA
Redaktor Naczelna i współzałożycielka Radio RAMPA. Absolwentka City University of New York, gdzie ukończyła kierunki Media i Dziennikarstwo oraz Politologia. Ponad 10 lat doświadczenia w zawodzie. Przeprowadziła wywiady m.in. z Prezydentami Polski, członkami kongresu amerykańskiego, amerykańskimi politykami lokalnymi, ambasadorami, a także największymi gwiazdami polskiej estrady.
Monika Adamski
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here