Amerykański sekretarz stanu spotkał się z izraelskim prezydentem

Reklama - Advertisement

Amerykański sekretarz stanu Antony Blinken powiedział, że trwające od tygodnia zawieszenie broni, pozwoliło uwolnić wielu zakładników i dostarczyć pomoc humanitarną dla Strefy Gazy. Podczas spotkania w Tel Awiwie z prezydentem Izraela Izaakiem Herzogiem, polityk wyraził nadzieję, że rozejm między Izraelem a Hamasem, będzie kontynuowany.
Podczas spotkania amerykański sekretarz stanu odniósł się też do porannego ataku, do którego doszło w Jerozolimie. Dwóch palestyńskich napastników ostrzelało tam przystanek autobusowy, zabijając 3 osoby i raniąc 8:

“Myślimy o nich i o ich rodzinach, opłakujemy ich stratę, tak jak opłakujemy śmierć każdego niewinnego człowieka. Koncentrujemy się na pomocy w bezpiecznym uwalnianiu zakładników, przetrzymywanych w Gazie. W ciągu ostatniego tygodnia byliśmy świadkami znacznego postępu: kolejni zakładnicy wracali do swoich domów i do swoich bliskich. I to powinno być dziś kontynuowane”.

Po rozmowie z Izaakiem Herzogiem, amerykański prezydent udał się do Jerozolimy na spotkanie z premierem Benjaminem Netanjahu. Rozmowy z szefem izraelskiego rządu mają dotyczyć rozejmu i pomocy humanitarnej dla Strefy Gazy.

Zawieszenie broni pomiędzy Izraelem a Hamasem przedłużono o siódmy dzień.

/IAR/RadioRAMPA/

Zdjęcie: Anthony Blinken/Twitter

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here