Andrea Kalan: cała Ameryka wspiera Ukrainę

Advertisement - Reklama

Po wizycie na Ukrainę prezydenta Ameryki Joe Bidena, oficjalna przedstawicielka Departamentu Stanu Andrea Kalan powiedziała, że to wydarzenie ma wielkie znaczenie także i dla Ameryki.

Wizyta pokazała, że wszyscy Amerykanie są zjednoczeni w kwestii pomocy Ukrainie bez względu na preferencje polityczne, podkreśliła Kalan w wywiadzie dla ukraińskiej internetowej telewizji FREEDOM: “Wsparcie ze strony USA jest niezależne od partii, niezależne od tego kto jest przy władze Demokraci czy Republikanie. Ważna jest opinia całego narodu amerykańskiego. A to oznacza, że wszyscy bardzo cenimy działania Ukraińców, którzy bronią swojego kraju”.

Andrea Kalan dodała, że prezydent Joe Biden celowo złożył wizytę tuż przed rocznicą rozpoczęcia wojny na Ukrainie, aby udzielić wsparcia i poinformować o nowym pakiecie wsparcia sprzętowego i finansowego.

Joe Biden przybył wczoraj do Kijowa z niezapowiedzianą wizytą, która poprzedziła kolejną – w Polsce.

/IAR/RadioRAMPA/

Zdjęcie: Andrea Kalan/Twitter

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here