Anthony Blinken – Rosja atakuje podstawowe zasady Karty Narodów Zjednoczonych a Ukraina ich broni

Reklama - Advertisement

Podczas posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ w Nowym Jorku amerykański sekretarz stanu Antony Blinken powiedział, że Rosja atakuje podstawowe zasady Karty Narodów Zjednoczonych a Ukraina ich broni. Szef amerykańskiej dyplomacji zapowiedział dalsze wspieranie Ukrainy.

Antony Blinken przypomniał swoją niedawną wizytę na Ukrainie, podczas której bezpośrednio zapoznał się z rosyjskimi okrucieństwami.

“Wojna, którą prezydent Putin otwarcie deklarował od samego początku, ma na celu wymazanie Ukrainy z mapy jako suwerennego kraju i przywrócenie utraconego imperium Rosji” – mówił szef amerykańskiej dyplomacji dodając, że w wojnie na Ukrainie jest tylko jeden agresor i jedna ofiara.

“Jedna strona atakuje podstawowe zasady Karty Narodów Zjednoczonych, a druga broni ich od ponad półtora roku” – powiedział.

Blinken zarzucił Rosji łamanie także Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka i międzynarodowego prawa humanitarnego.

“Rosja niemal codziennie popełnia zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciwko ludzkości i Ukrainie” – oświadczył Blinken. Sekretarz stanu USA skrytykował Putina za groźby nuklearne oraz wycofanie się z Czarnomorskiej Inicjatywy Zbożowej. “Nie możemy pozwolić by jeden człowiek decydował o naszej przyszłości” – zakończył szef amerykańskiej dyplomacji.

/IAR/RadioRAMPA/

Zdjęcie: Secretary Anthony Blinken/Twitter

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Teresa Myśliwiec

Latest posts by Teresa Myśliwiec (see all)

Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here