Antypolska demonstracja w Nowym Jorku – Reportaż

Reklama - Advertisement

Rabin Zev Friedman dokładnie tydzień temu, w czwartek, 5 maja, zorganizował antypolską demonstrację pod Konsulatem RP na Manhattanie. W rozdawanie ulotek sugerujących, że Polacy i Polska odpowiedzialni byli za Holokaust, Rabin zaangażował młodzież ze szkoły średniej Rambam Mesivta. Większość z młodych tych młodych ludzi, nie była do końca poinformowana dlaczego demonstruje, inni demonstrowali, nie mając wiedzy na temat wydarzeń, których demonstracja dotyczyła. Uczniowe trzymający w rękach transparenty z hasłami “3 miliony Żydów zginęło w Polsce w czasie II Wojny Światowej”, towarzysząc Rabinowi głoszącemu hasła “Polacy antysemityzm wysysają z mlekiem matki,” nie przyjmowali argumentów, że hasła, które głoszą to kłamstwa.

Polonia nowojorska, która o wydarzeniu poinformowana została zaledwie kilkanaście minut wcześniej, demonstrację pozostawiła nie bez odpowiedzi. Ulotki, kontrargumenty – wszystko na spokojnie, ale rzeczowo i z użyciem faktów.

W kilka dni po demonstracji, skontaktowaliśmy się z Rabinem Friedmanem, ale również, rozmawialiśmy z przedstawicielami środowisk Żydowskich w Nowym Jorku, przedstawicielami władz Polskich, działaczami na rzecz dialogu pomiędzy dwoma narodami.

Czemu służyć ma demonstracja propagująca kłamstwo? Co o działaniu Rabina Friedmana mówią inni Rabini? Dlaczego Rabin Friedman użył dzieci? Kto korzysta na takich działaniach?

Zobaczcie nasz reportaż.

Artur Adamski
Właściciel, Prezes i współzałożyciel Radio RAMPA. Ukończył Rutgers Business School. Przez lata współpracował z firmami amerykańskimi, zajmując się planowaniem budżetu i zarządzaniem finansami. Odpowiedzialny za rozwój firmy, kwestie finansowe i marketingowe.
Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here