Aparaty słuchowe dla dorosłych dostępne bez recepty

Reklama - Advertisement

Od poniedziałku można nabywać aparaty słuchowe bez recepty. Przepis dotyczy osób dorosłych z lekkim i średnim upośledzeniem słuchu. 

Agencja ds. Żywności i Leków (FDA – The Food and Drug Administration) wydała w sierpniu przepisy zezwalające na sprzedaż bez recepty aparatów słuchowych dla dorosłych od 18 roku życia z ubytkiem słuchu od lekkiego do średniego (https://www.govinfo.gov/content/pkg/FR-2022-08-17/pdf/2022-17230.pdf).

Przepisy te są konsekwencją zarządzenia wykonawczego Prezydenta Joe Bidena z 2021 roku nakazującego Departamentowi Zdrowia i Opieki Społecznej oraz FDA opracowanie przepisów zezwalających na sprzedaż bez recepty aparatów słuchowych. 

Od poniedziałku aparaty słuchowe można nabywać m.in. w Walgreens, CVS, Walmart i Best Buy. Ceny są bardzo różne i w większości miejsc sprzedażowych wahają się od 199 do 999 USD. Przykładowo w poniedziałek w Walgreens pojawiły się aparaty słuchowe za 799 USD.

Jak pisze Biały Dom na Twitterze ta akcja obniży cenę aparatu słuchowego o prawie 3000 USD – zapewniając około 30 milionom Amerykanów duży “oddech finansowy.”

Osoby z ciężkim ubytkiem słuchu i dzieci nadal potrzebują recepty na urządzenia.

Teresa Myśliwiec

Teresa Myśliwiec

Reporter/Redaktor radiowy. Ekonomistka z wieloletnim doświadczeniem w sektorze bankowym na różnych stanowiskach, w tym zarządczych. Doktor nauk społecznych z zakresu psychologii i wykładowca akademicki. Ponadto dyplomowany coach i doradca zawodowy.
Teresa Myśliwiec

Latest posts by Teresa Myśliwiec (see all)

Advertisement

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here